Zajímavosti uživatele lion71

lion71

lion71 zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet zajímavostí k filmům: 32
Pan Kemr (Maxmilián Novák) hrál otce Radka Brzobohatého (Jan Novák)
byť starší jen o deset let. Kemr nar.1922. Brzobohatý nar. 1932
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Nejspíše jedinou chybou ve filmu je chyba v načasování scény s běžícím Forrestem. Forrest Gump během svého vyprávění řekl, že běžel rovné tři roky a dva měsíce. Forrest však začal běžet 1. října, kdy prezident Carter zkolaboval kvůli vedru v roce 1979 a doběhl v momentě, kdy dostal dopis od Jenny, v den pokusu o vraždu prezidenta Reagana. Mezi těmito dvěma událostmi však uběhl pouze rok a půl.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
“Forrest Gump” je film mnoha významných scén. Jednou z nich byl také proslov, který Forrest Gump přednesl proti-válečnému publiku ve městě Waschington, D.C. Ten kvůli vypojené šňůře ze zásuvky však nebyl slyšet. Proslov jako takový však existuje, Forrest Gump řekl následující slova: “Někdy, když lidé jsou do Vietnamu, se ke svým maminkám vrací bez noh. Někdy se domů nevrátí vůbec. A to je špatně. To je všechno, co bych k tomu chtěl říct.”
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Nejslavnější lavičkou světa je ta, na které Forrest Gump vypráví svůj příběh zatímco čeká na autobus. Pro její velkou popularitu se Savannahská rada rozhodla ji přesunout do tamního muzea, kde ji chrání proti zlodějům, ale i nepřízni počasí. Místo náměstí Chippewa ve městě Savannah, státě Georgia je dnes lavička v místním historickém muzeu.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Pro hippie scény potřeboval režisér spoustu komparzistů, kteří by tuto dobu připomněli, ať již účesem nebo oblečením. Filmový štáb se s tímto vypořádal briliantně. Místo najímání komparzistů natáčel štáb během Marylandského renesančního festivalu, kde natočil potřebné scény.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Mykelti Williamson ztvárnil svou roli Buby natolik přesvědčivě, že měl po odvysílání filmu problém najít si další herecké role. Mnoho režisérů a ředitelů pro casting žilo v domnění, že je to jeho skutečná osobnost. To se změnilo poté, co byl Williamson hostem v talkshow “The Late Show With David Letterman.”
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Kamarád Forresta Gumpa, Bubba, byl úžasně zahrán Mykelti Williamsonem. Jedním z hlavních rysů této postavy je výrazný dolní ret. Ten byl samozřejmě pouze prostetikou. Ta byla zjevně povedená, jelikož mnoho lidí bylo velmi překvapeno, když se Mykelti Williamson najednou objevil bez něj poté, co byl film v kinech.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Silný, ale zranitelný. Poručík Dan, kterého ztvárnil Gary Sinise, je jednou ze stěžejních postav filmu. Zranění poručíka Dana musela vypadat věrohodně. V roce 1994 však ještě Hollywood neměl sofistikované metody pro speciální efekty. Digitální tým proto Garymu dal modrou látku, která zakryla jeho nohy, a tím vytvořila přesvědčivou iluzi.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Scény z válečného Vietnamu byly ve skutečnosti natáčeny na golfovém hřišti na Fripp Island, nedaleko pobřeží Jižní Karolíny. Výraznou roli zde sehrála počítačem generovaná grafika (CGI), díky které byly přidány efekty džungle, rákosové bažiny a bahnitá půda.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Ve filmu byly pro scénu s dřívějším americkým prezidentem, Lyndonem B. Johnsonem, použity skutečné záběry. Forrestova hlava byla digitálně přidělána na tělo Sammy L. Davise, který skutečně získal Medaili Cti za svou službu ve Vietnamu. Díky tomu vznikl skutečnosti se podobající záběr Forresta s prezidentem Lyndonem Johnsonem.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Jedním z válečných přátel Forresta Gumpa byl proslulý Bubba, který snil o tom, stát se králem obchodu s krevetami. Bohužel však zemřel ve Vietnamské válce a tak Forrest Gump sám jeho jménem splnil Bubbův celoživotní sen. Ve skutečném světě však existuje mnoho restaurací řetězce Bubba Gump Shrimp Co., a to jak ve Spojených státech, tak v dalších zemích světa. Takto inspirované slavné restaurace lze najít v Číně, Japonsku, Mexiku, ale také Malajsii. Před každou z nich se nachází lavička s Forrestovým kufříkem a teniskami umístěnými pod ní. Tento řetězec restaurací před filmem však neexistoval.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Bubba Gump restaurace jsou dnes po celém světě, valná většina z nich se nachází ve Spojených státech, a u některých jde o víc, než jen krevetovou pochoutku. V Downtown Disney si mohou fanoušci prohlédnout skutečnou loď z filmu. Uvnitř jedné z restaurací se navíc nachází pálky na stolní tenis, které použil Forrest Gump, ty jsou opatřeny podpisem Toma Hankse. Fanoušci si tak mohou užít jedinečný zážitek.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Film “Forrest Gump” je skutečným příběhem s knižní předlohou. Z valné většiny scénář následuje knihu, kromě některých změn. Například: ve filmu Forresta ztvárnil Tom Hanks jako naivního, dětinského a k pomilování. Naopak v knize je Forrest spíše ironický cynik. Na začátku filmu, během scény s bonboniérou Forrest pronáší: “Máma vždycky říkala, život je jako bonboniéra. Nikdy nevíte, co dostanete.” V knize je to však trochu jiné: “Řeknu vám to asi tak, být idiot není jako bonboniéra. Lidi se vysmívají, ztrácejí trpělivost a chovají se k vám škaredě. Teď říkají, že se lidé mají chovat slušně, ale řeknu vám tohle - kolikrát to tak vůbec není.”
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Jedna ze scén byla z filmu vystřižena, jelikož se Zemeckis obával jejího rasistického zaměření, které by mohlo urazit afroameričany. Jednalo se o scénu, během které policie pustila německého ovčáka na reverenda Martina Luthera Kinga Jr., při které Forrest Gump psa odláká aportem. Scéna se však nachází na sběratelské DVD edici.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Po úspěchu prvního románu Forrest Gump, napsal jeho autor, Winston Groom, pokračování pojmenované Grump & Spol. První větou v této knize je: “Nikdy nenechte někoho o vás natočit film.” Důvodem byl nejspíš fakt, že Groomovi nikdo ze štábu nikdy nepoděkoval, a to ani soukromě, za knihu, která se stala předlohou pro úspěšný film. Groom byl doslova přehlížen.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Smrt Jenny


Screenshot from "Forrest Gump"

Jenny, kamarádka a láska Forresta Gumpa, ve filmu umírá pouze jeden rok po jejich svatbě. Ve filmu nikdy nebylo odhaleno, jaký druh viru Jenny zabil. Předpokládalo se však, že se jednalo o vir AIDS, jehož šíření ve Spojených státech dosáhlo v 80. letech svého vrcholu. Autor příběhu, Winston Groom, měl však jiné vysvětlení. V pokračování, Bubba & Spol. odhalil, že Jenny umírá na následky viru žloutenky C, který se jí do těla dostal během roků užívání drog.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Scéna ve které se Forrest Gump setkal se členem ikonických The Beatles, Johnem Lennonem, je skutečným záběrem z pořadu Dick Cavett Show. Pro film byla z těchto záběrů odstraněna Yoko Ono a na její místo bylo přidáno video Toma Hankse v roli Forresta Gumpa.
Forrest Gump
Přidáno: 23.4.2020
Nedostatek zisku


Screenshot from "Forrest Gump"

Pro Paramount Pictures “Forrest Gump” nebyl dostatečně výdělečný. S rozpočtem pouhých 55 milionů dolarů a výdělkem 677 milionů v kinech, stál marketing filmu studio pěkný balík peněz. Ve výsledku studio prodělalo zhruba 62 milionů dolarů.
Hněv Titánů (Wrath of the Titans)
Přidáno: 8.8.2013
Liam Neeson-nominován na nejhorší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.Zlatá malina 2012,
Chalupáři
Přidáno: 13.7.2015
Jiří Sovák coby Evžen Huml měl po celou dobu seriálu na hlavě rádiovku, sundanou ji měl pouze jednou a to na promoci svého vnuka Slávka.
Chalupáři
Přidáno: 29.12.2015
V Humlově chalupě se nenatočil ani jeden záběr, z interiéru vše bylo točeno na Barrandově.
Chalupáři
Přidáno: 29.12.2015
V hospodě se taky nenatáčelo, štáb ji používal jako maskérnu a podávání občerstvení.
Chalupáři
Přidáno: 29.12.2015
Citát F.Filipa k obsazení herců:
"Uvažoval jsem o leckom, ale tihle dva mi byli od začátku jasní, i když na sebe úplně neslyšeli. Když Sovák slyšel, že to bude Kemr, hrozně mrmlal. Každý měl jiný druh herectví. Sovák byl stylizovaný srandista, zatímco Kemr byl takový hluboký. Ale já jsem v tom cítil, že to právě ve výsledku hodí něco zvláštního. A ono to hodilo. Oba dva byli špičkoví."

zroj:Sedmička
Chalupáři
Přidáno: 29.12.2015
Hana Maciuchová měla v době natáčení 30 let a to byla kadeřnice po vyučení, takže nějakých 18-19 let. Vypadala jako holčina.
Kotva u přívozu
Přidáno: 31.12.2015
Janě Šulcové bylo v době natáčení bylo 33 let a jejímu filmovému synovi Mirkovi Vladykovi 21 let.
Na samotě u lesa
Přidáno: 3.6.2020
Daniela Kolářová si u produkce vydobyla, že může mít u sebe během natáčení svého tehdy osmiměsíčního syna. S hlídáním jí pomáhala také tchyně a občas manžel.
Na samotě u lesa
Přidáno: 3.6.2020
•Při repríze filmu v Československé televizi před rokem 1989 byly scény s Janem Třískou vystříhány.
Na samotě u lesa
Přidáno: 3.6.2020
•V okamžiku, kdy Josef Kemr poslouchá rozhlasovou pohádku, vypráví Vlastimil Brodský stejný text, jako ve filmu Slavnosti sněženek Josef Abrhám.
Na samotě u lesa
Přidáno: 3.6.2020
•Zdeněk Svěrák dostal za scénář omylem dvakrát vyplacený honorář.
Pád Třetí říše (Der Untergang)
Přidáno: 8.8.2013
Po atentátu s července 1944 se u Hitlera na plno projevila Parkinsonova choroba,která se projevovala i třesem.Proto se herec Bruno Ganz-(Hitler) zajímal pozorováním pacientů s touto chorobou v jednom švýcarském sanatoriu.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 166405
Osobností: 661083
Fotografií: 647341
Plakátů: 311478
Obsahů a biografií: 153128
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

O líném Honzovi (1977) [TV insce...

O líném Honzovi
Podobně ulítlá moderní   pohádka jako Rážův Chytrý   Honza. Navíc v kulisách   Josefa Lady, které pro film   připravila jeho dcera Alena   více >

Autor: topipig | Hodnocení: 8 / 10

Prokleté dědictví (1976) [TV epi...

Špičkový díl špičkového seriálu

Prokleté dědictví
Včera jsem viděl tenhle   díl, přiznám se, že ač   jsem viděl snad všechny   ostatní díly, tnhle díl mi   dosud unikal. Díl je ot   velice více >

Autor: jmenuji.se.libor | Hodnocení: 8 / 10

Monster a Go-Go (1965)

Monster a Go-Go
Výroba filmu má neobvyklou   historii. Režisér Rebane   začal točit v roce 1961, ale   v půlce došly peníze, tak   toho nechal. Později fragment více >

Autor: Petrkey | Hodnocení: 1 / 10

Trampoty s kohoutem (1971)

"Kohoutí stopa"

Trampoty s kohoutem
Další z bláznivých   komedií s Pierrem Richardem z   doby zlatého věku   francouzských veseloher.   Příběh je u nás oproti   ostatním komikovým více >

Autor: curil | Hodnocení: 8 / 10

Čáryfuk (1970) [TV seriál]

Čáryfuk
Jeden z televizních seriálů   mého dětství. Až dodnes mi   utkvěl v paměti skvělý   dabing Ferdinanda Krůty a   Čáryfukovy rozhovory s jeho   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.017/0.008
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz