ohodnotit

Hanebný pancharti

Inglourious Basterds

Další název:
Nehanební bastardi (SK); Inglorious Bastards; Inglourious Basterds
Rok:
2009
Délka:
148 minut
Premiéra v ČR:
27.8.2009
„Hanebně zparchantělá jízda plná krve, potu, slz a touhy po pomstě.“
Popis / Obsah / Info k filmu Hanebný pancharti
Německé vojáky ještě nepřestaly bolet nohy po smělé invazi do západní Evropy, když mladičké Shosanně přímo před očima německý důstojník Hans Landa vyvraždí členy její rodiny. Ona sama jen o vlásek unikne do Paříže, kde se ukryje pod novou identitu provozovatelky biografu. Na jiném místě hákovým křížem rozkopané Evropy se pod vedením lehce zupáckého amerického poručíka Alda Rainea formuje neobvyklá vojenská jednotka. Úkolem jejích členů je nejen přežít na území plném nacistů a jejich přisluhovačů, ale zároveň likvidovat jejich elity, a to tak efektně, že tím mezi nimi budou šířit strach a paniku. Říkají si Pancharti a právě je čeká ta nejtěžší mise, která může zcela změnit průběh války...

V jednom pařížském biografu se chystá premiéra nového německého propagandistického eposu a téhle události se má účastnit řada nacistických špiček – a možná i samotný Hitler. Úkolem Panchartů je na akci proniknout a ukázat šéfům Třetí říše, jaké to je, když je člověk po smrti. Nepočítají ovšem s tím, že přímo pod světlem promítačky osnuje svůj plán pomsty za smrt blízkých osiřelá Shosanna a že když se jeden geniální plán na atentát střetne s jiným, výsledkem může být ještě geniálnější neúspěch...

Zdroj: FTV Prima


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Hanebný pancharti
Začátek Hanebných panchartů zastihuje Shosannu Dreyfus (Mélanie Laurent) Němci okupované Francii, kde před jejíma očima nacistický důstojník Hans Landa (Christoph Waltz) vyvraždil její rodinu. Shosanna se štěstím uniká do Paříže a ukrývá se tu pod novou identitou majitelky a provozovatelky biografu. Na jiném místě v Evropě se pod vedením poručíka Aldo Rainea (Brad Pitt) formuje skupina židovských vojáků s vcílem nemilosrdně mstít činy nacistů a šířit mezi nimi strach. K Aldově “Panchartům”, jak si sami říkají, se přidává i německá herečka a britská tajná agentka Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger), jež má za úkol svrhnout vedoucí členy Třetí říše. A v šeru promítací kabiny zatím Shosanna spřádá vlastní plán odplaty...

Bonusy:
Disk 1:
Prodloužené a alternativní scény
Pýcha národa – krátký film
Trailery
Disk 2:
Diskuse u kulatého stolu: Quentin Tarantino, Brad Pitt a Elvis Mitchell
Z natáčení Pýchy národa
Původní Hanebný pancharti
Rozhovor s Rodem Tailorem
Rod Tailor o pivu Victoria Bitter
Kamera Quentina Tarantina
Galerie plakátů a další

Distributor DVD


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Hanebný pancharti
Bylo nebylo v nacisty okupované Francii… Vítejte ve Druhé světové válce podle Quentina Tarantina. Vítejte ve světě, kde historická realita ustupuje lehce brutálnímu pohádkovému vyprávění jednoho z nejkontroverznějších režisérů současnosti. On sám přitom tvrdí, že se poetika Hanebných panchartů asi nejvíc přiblížila náladě filmu, který mu udělal jméno – násilnické černočerné komedii Pulp Fiction – Historky z podsvětí.

Německé vojáky ještě nepřestaly bolet nohy po smělé invazi do západní Evropy, když mladičké Shosanně (Mélanie Laurent) přímo před očima německý důstojník Hans Landa (Christoph Waltz) vyvraždil členy její rodiny. Ona sama jen tak tak unikne do Paříže, kde se ukryje pod novou identitu provozovatelky biografu. Na jiném místě hákovým křížem rozkopané Evropy se pod vedením lehce zupáckého amerického poručíka Aldo Rainea (Brad Pitt) formuje neobvyklá vojenská jednotka. Úkolem jejích členů je nejen přežít na území plném nacistů a jejich přisluhovačů, ale zároveň lividovat jejich elity a to tak efektně, že tím mezi nimi budou šířit strach a paniku. Říkají si Pancharti a právě je čeká ta nejtěžší mise, která může zcela změnit průběh války. V jednom pařížském biografu se chystá premiéra nového německého propagandistického eposu a téhle události se má účastnit řada nacistických špiček (možná i samotný Hitler). Úkolem Panchartů bude na akci proniknout a ukázat šéfům Třetí říše, jaké to je, když je člověk po smrti. Nepočítají ovšem s tím, že přímo pod světlem promítačky osnuje svůj plán pomsty za smrt blízkých osiřelá Shosanna a že když se jeden geniální plán na atentát střetne s jiným, výsledkem může být ještě geniálnější neúspěch.

Nápad na film o elitní vojenské jednotce zrál v Quentinu Tarantinovi přes deset let. Nicméně když 2. července roku 2008 definitivně vykvetl do finální verze scénáře, dostaly věci rychlý spád. Režisér se totiž rozhodl, že Hanebné pancharty uvede příští rok na festivalu v Cannes, což znamenalo celý snímek natočit a sestříhat v poměrně šibeničním termínu (na válečný velkofilm) jedenácti měsíců. Klíčovou překážku k úspěchu tohoto podniku se podařilo překonat hned v úvodu, když na nabídku hlavní role nadšeně reagoval Brad Pitt. Pak už to šlo ráz naráz. Podle klíče „postavy každé konkrétní národnosti budou hrát herci s týmž občanstvím“ sestavil Tarantino hanebně originální sestavu, v níž figurují držitelé prestižních filmových cen, ale také béčkové hvězdy, Shrekův hlas Mike Meyers nebo režisér hororových Hostelů Eli Roth.
distributor


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Hanebný pancharti
Poručík Aldo Raine je velitel jednotky židovsko-amerických věznů, kteří jsou za 2. světové války vycvičeni ve speciální jednotku k boji. Poté jsou posláni na důležitou misi, kde je cílem zlikvidouvat důležité německé důstojníky.


Autor: Dawid199

Popis / Obsah / Info k filmu Hanebný pancharti
Nehanebne zbastardená jazda plná krvi, potu, sĺz a túžby po pomste. Bolo - nebolo v nacistami okupovanom Francúzsku... Vitajte v Druhej svetovej vojne podľa Quentina Tarantina, kde historická realita ustupuje ľahko brutálnemu rozprávkovému rozprávaniu jedného z najkontroverznejších filmárov súčasnosti. Nemeckých vojakov ešte neprestali bolieť nohy po smelej invázii do západnej Európy, keď mladučkej Shosanne priamo pred očami nemecký dôstojník Hans Landa vyvraždil celú rodinu. Ona sama len tak-tak unikne do Paríža, kde sa ukryje pod novou identitou prevádzkarky kina. Na inom mieste Európy, rozkopanej hákovým krížom, sa pod vedením ľahko vulgárneho amerického poručíka Aldo Rainea formuje nezvyčajná vojenská jednotka. Úlohou jej členov je nielen prežiť na území plnom nacistov a ich prisluhovačov, ale zároveň plazivo likvidovať ich elity tak efektne, až sa medzi nimi začne šíriť neudržateľný strach a panika. Hovoria si Bastardi a práve ich čaká tá najťažšia misia, ktorá môže úplne zmeniť vývin vojny. V jednom parížskom kine sa chystá premiéra nového nemeckého propagandistického eposu, a na tejto udalosti sa má zúčastniť celý rad nacistických špičiek, možno aj samotný Hitler. Úlohou Bastardov bude preniknúť na akciu a ukázať šéfom Tretej ríše, aké to je, keď je človek mŕtvy. Lenže nepočítajú s tým, že priamo pod svetlami premietačky spriada svoj plán pomsty za smrť rodiny ešte aj osirelá Shosanna. Nuž, keď sa jeden geniálny plán na spáchanie atentátu pretne s iným skvelým plánom na spáchanie atentátu, a to všetko na jednom mieste, výsledkom môže byť aj geniálny neúspech - čiže totálna katastrofa.

Zdroj: TV JOJ


Popis / Obsah / Info k filmu Hanebný pancharti
Quentin Tarantino konečně realizoval svůj dlouho připravovaný projekt, snímek z druhé světové války. Název Hanebný pancharti je odvozen od amerického distribučního titulu Inglorious Bastards (Hanební parchanti) oblíbeného Tarantinova filmu Enza G. Castellariho Quel maledetto treno blindato (1978, Ten prokletý obrněný vlak - V) s podobným námětem. – Snímek, směšující žánry od romantického válečného příběhu po akční thriller a černou tragikomedii, je rozdělen do pěti kapitol a souběžně rozvíjí dvě akce směřující k likvidaci pařížského kina, v němž se koná slavnostní premiéra německého filmu Pýcha národa za účasti špiček Třetí říše (včetně Vůdce). První Operaci Kino chystá britský poručík Archie Hicox (v civilu filmový kritik) ve spolupráci se špionkou, německou herečkou Bridget von Hammersmark, a s „partyzánským“ oddílem amerických Židů pod vedením poručíka Alda Rainea, jenž je svou krutostí při zabíjení nepřátel postrachem německých vojáků. Druhý atentát připravuje majitelka kina, židovská dívka Šošana, se svým milencem, černošským promítačem Marcelem. Zamiloval se do ní totiž válečný hrdina, odstřelovač Frederick Zoller, podle jehož činů je německý film, v němž hraje i hlavní roli, natočen. V patách první skupině jde obávaný Lovec Židů, plukovník Hans Landa ze sicherheitsdienstu, s nímž má i Šošana nevyřízené účty. – Tarantino se opět vydatně inspiroval starými válečnými filmy, přičemž fenomén kinematografie (tj. vztah hrdinů k filmu a ke kinu) rozhodne dokonce o výsledku války, neboť atentát se zdaří. Americký filmař pracuje s obvyklou nadsázkou jak s filmovým obrazem, tak se zvukovou stopou, v níž přebírá zejména melodie Ennia Morriconeho, aby tak potvrdil, z jakých zdrojů čerpá. – Ukázky z vloženého černobílého filmu Pýcha národa natočil herec Eli Roth s bratrem Gabrielem. Verze Hanebnejch panchartů pro kina se liší od kopie, uvedené na MFF v Cannes, již Tarantino stříhal v časové tísni. – Nakladatelství Mladá fronta vydalo knižně jednu z variant scénáře.

Tomáš Bartošek, Filmový přehled 2009/10


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

83.2 % (678)
9   - curil
5   - cicis
7   - jarda53
8   - Erkul
7   - Pitryx
10 - clara.bow
7   - green-tea
8   - efCZa
6   - hvezdyn
9   - MARi0
9   - hledasenik
9   - Frolíček
8   - Justik66
10 - martin.stu
5   - Hugin
9   - M.A.G.
8   - jorgemar
10 - Lienocka22
7   - Duri86
9   - salte

TV Program

ČT1 - Vítěz nejde do finále (2015) [...

20:10 - 21:30

32 minut již uběhlo
48 minut zbývá do konce

ČT2 - Štěstí (2005)

20:00 - 21:50

42 minut již uběhlo
68 minut zbývá do konce

NOVA - Specialisté (2017) [TV seriál]

20:20 - 21:15

22 minut již uběhlo
33 minut zbývá do konce

Prima - Mezi supy (1964)

20:15 - 22:30

27 minut již uběhlo
108 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 166826
Osobností: 661983
Fotografií: 651443
Plakátů: 313250
Obsahů a biografií: 153776

Poslední komentáře

Charlieho andílci (2019)

Charlieho andílci
Televizní seriál ´Charlieho   andílci´ (1976) stále   Hollywood, jak se zdá,   nadále fascinuje a i přes   neúspěch seriálového   remaku více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 4 / 10

Místo v houfu (1964)

Místo v houfu
Někomu se film může líbit,   ale jsou i tací, kteří by   měli dostat metál, za to že   se podívali alespoň jednou   do konce. A úplně   více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 2 / 10

Dvojčata (2008)

Dvojčata
Timothy Hutton to nezachrání   a v tomto případě je to   nadlidský úkol. Z poslední   doby jednoznačně nejslabší   kriminálka. Jak se píše   více >

Autor: curil | Hodnocení: 2 / 10

Inrang (2018)

Inrang
Zvláštní mix žánrů a   solidní audiovizuál,   zajímavá hudba a   netradiční příběh,   dělají z filmu celkem   slušný zážitek. Je zde   více >

Autor: FLA | Hodnocení: 6 / 10

Místní hrdina (1983)

,,Komedie" s hořkým námětem

Místní hrdina
Britská filmová scéna měla   vždy štěstí na režiséry   i náměty..Zápletka o tom,   jak lze si koupit zátoku i   půdou vypověděla o tom, co   více >

Autor: POlYEKRAN | Hodnocení: 9 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.05/0.037