ohodnotit

Katka [DVD kinodistribuce]

Žánr:
Rok:
2010
Délka:
90 minut
Premiéra v ČR:
25.2.2010
„14 let zápasu s drogovou závislostí v dokumentárním filmu Heleny Třeštíkové“

Obsah filmu Katka

 
Časosběrný dokumentární film o drogách, lásce, vězení a odpovědnosti. 13 let života několika drogově závislých, kteří žijí na ulici, shánějí drogy a kradou. S Katkou jsem se poprvé setkala v roce 1996 ve venkovské komunitě pro narkomany. Po půl roce z komunity utekla. Hledala jsem ji v pražských ulicích a nakonec ji našla ve společnosti přítele Ládi. Oba na heroinu. Je rok 2007. Láďa sedí ve vězení za pokus o vraždu. Katka, které je dnes 30 let, žije v pražském squatu s přítelem.“ Dozvídáme se, že je těhotná a nyní má před sebou nejtěžší zápas svého života. Musí dokázat, že je schopná přestat s drogami a postarat se o své dítě. Film by měl...
 
Související odkaz
 
Recenze: Katka

Katka je dokument ze života mladé narkomanky. Velmi zoufalý, zapeklitý případ. Brát drogy začala v patnácti, dnes má 33, Kristovy roky. číst dál

 
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
trailer
Distributor v ČR:
Aerofilms s.r.o.
 
 
Typ:
[DVD kinodistribuce]
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
česká
 
 
Distribuční verze:
česky
 
 
Přístupno:
od 12 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Katka >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

mat.ilda
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.12.2012
Přesto, že takových já nelituju, jednalo se o   smutný příběh. Ani mě tak nevzala   "hrdinčina" postupná transformace z   krásné Rachel Weisz na Marylina Mansona, jako   naprosto zbytečně vynaložené prostředky   institucí i námaha lidí, kteří se těmito   ubožáky musí zabývat, ve většině případů   naprosto zbytečně. Chyběl mně dovětek, kolika   lidem kolem sebe, kromě Terezky, ještě tato   žena stačila zničit život.
Honey0105
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 17.7.2011
Na tenhle film jsem se poměrně těšila,   protože o narkomanii ráda čtu a říkala jsem   si, že by film o tomto tématu mohl být také   zajímavý. Bohužel jsem poměrně zklamaná.   Příběh byl sice silný, ale.. Spíš mi   připadá, že se tam nic moc nedělo. Jen jsme   sledovali počiny jedné ženy. Neřekla bych, že   jde o dokument, ale spíše o narušování   soukromí.
To, že si narkomani píchají nebo   šňupou a tak, to ví každý. Víceméně se z   tohoto snímku člověk nic nového nedozví.   Jediné, co je takové poučující je to, že já   osobně bych třeba nechtěla vypadat jako Katka.   Byla to opravdu nádherná holka a drogy z ní   udělaly takovou ---..
Jsem ráda, že jsem   snímek viděla. Dost mě to od drog odradilo, ale   přeci jen.. Všude se píše o jaký jde   dokumentární snímek.. A.. Mě osobně tam   chybělo hodně věcí. Měla bych tolik otázek   na které bych znala ráda odpovědi, ale tenhle   snímek bohužel neodpoví.
Je velice smutné   sledovat osud této ženy. Vím, co to je chtít   se lišit, ale až takto se odlišovat. Musí to   být otřesné si tím procházet!
V tomto   "dokumentu" jde ale pouze o to, že se   hodinu a půl koukáte na to, jak se Katka ničí.   Není tam žádné přiblížení situace nebo   vysvětlení, co jí to dává, co znamená   absťák, co si o tom myslí rodiče, kde bere   peníze.. Nic takového se člověk nedozví, což   je pro mě velké mínus. Chtěla jsem film vidět   totiž hlavně proto, abych se také dozvěděla o   tom, jak co probíhá. Tady sleduji jen dojemný   příběh a přijde mi to až k pláči, když se   koukám celou tu dobu jen na Katčinu tvář a na   to, jak do sebe dopuje drogy.
Obdivuji   Třeštíkovou, že tento snímek tak dlouho   zpracovávala a že jí to muselo dát opravdu   zabrat, ale myslím si, že když na tom stavěla   tolik let, tak toho tam mohla vměstnat trochu   více.
zuzana.shilla.novak
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 2.7.2011
fdsfndsmdsfkds.fds,f.dsfmdsfds.fmdsfd,.fmdsfd.fdsm   .fdsfmdsf.,dfmdsfds,.fdmf,ds,mfds,fdsmfmdsf,dfmds,   .f,fds,fmdsf.,dmfdsmfdsfm.dsf
Lenka27
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.7.2011
Oceněn po zásluze
Dokumenty všeobecně jsou vždycky velmi   zajímavé, už proto, že mapují reálně naši   společnost. Katka je navíc vyjímečnou   zpovědí stylem natáčení a vypovídá také o   neuvěřitelné síle a talentu, kterým vládne   režisérka Třeštíková. Mám velkou radost,   že se dokumentárnímu filmu dostává stále   více pozornosti a myslím, že právě Katka si   právem zasloužila Českého lva. K samotnému   obsahu těžko něco dodávat: příběh byl již   mnohokrát popsán. Spíše mi je líto diváků   viz níže, kterým cituji: "nenabídnul   vůbec žádný překvapení" a "třeba   ňákej šokující vývoj celý situace" -   tak to snad není myšleno vážně?? Film je   vynikající, donutí člověka zamyslet se nad   svými postoji a možná i sám nad sebou.
Hortensie
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 1.7.2011
Záměr paní Třeštíkové byl zřejmě jasný -   varovat před drogami a tím, co toto svinstvo z   člověka dokáže udělat. Bohužel celý   dokument působí spíše jako jeden velký   lítostivý pohled na "chuděru"   feťačku, jíž mi nejenže nebylo líto, ale   vyvolávala ve mně neuvěřitelný odpor. Nějak   jsem se nemohla zbavit pocitu, že se snímek   snaží nějakým způsobem ji očistit a   pochopit. U mě pochopení nenašla, bohužel pro   narkonamy empatii opravdu nemám. Čekala jsem   víc a byla jsem silně zklamaná. Tohle se paní   Třeštíkové opravdu nepovedlo.
green-tea
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.7.2011
Otřesný dokument, který jsem včera povinně   naordinovala svým sedmnáctiletým dvojčatům.   Kluci se zpočátku trošku ošívali, chichotali   a pošťuchovali, ale pak je téma nejspíš   zaujalo, protože film dokoukali už v tichu.   Žádné sáhodlouhé a mravoličné rozprávky   jsem k němu ale nepřidala. Stejně nebyly   potřeba, Katčin výraz mluvil za všechno.
Lynette
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.6.2011
Drsný životní příběh, ale dějová linka nepřekvapí
Toto téma mě vždy zajímalo, hodně jsem toho   shlédla, slyšela, setkala se na vlastní oči i   s narkomany, u všech je to ale v podstatě   stejné... Ti lidé nemají vůli žít tzv.   normálně, bojí se života, bojí se žít,   bojí se všeho, nemají motivaci i když se jim   příležitost či příležitosti naskytnou,   raději volí "snažší" cestu   "žít" ve špíně a drogách... Jsou   to v podstatě zbabělci a slaboši, když to   napíšu drsně. Já chápu, že hlavní aktérka   tohoto dokumentu neměla hezké dětství, ani   dospívání, ale kdo má vlastně hezký život,   my všichni bychom se museli ufetovat a přesto   většina z nás dokáže své problémy a   životní překážky řešit jinou cestou,   naštěstí. Napoprvé mi bylo Katky líto, ale   když jsem se dnes večer dívala podruhé na   tento časosběrný dokument, ledacos jsem si   přehodnotila. Katce držím každopádně moc a   moc pěsti, aby konečně sebrala odvahu žít a   vzala rozum do hrsti, dokud je ještě čas, než   jí ty její "útěky" před denní   realitou dovedou až na hřbitov, ale mám z ní   takový pocit, že jí je to stejně jedno...   Tento dokument rozhodně doporučuji na všechny   školy jako odstrašující případ, jak se z   poměrně hezké a inteligentní dívky stala   "díky" drogám zfetovaná mumie bez   vlastní vůle s rozumem dítěte předškolního   věku. Hodnotím 7/10.
Pecik
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 7.5.2011
Po shlédnutí několika podobných filmů s   podobnou tématikou mě tento příliš nezaujal a   spíše mě nudil. Jak již bylo napsáno dobrá   prevence, ale samo o sobě "normální"   narkomancie, která je kolem nás a ani o ní   nemůsíme vědět. Co mě však skoro až   pobuřuje, je jak může být dovoleno porodit   takovýmto lidem dítě, které je od narození   závislé a nakažené žloutenkou. Zda to má   být motivací, je to až nelidský hazard.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.4.2011
Co je kniha "My děti ze stanice ZOO"   mezi knihami s drogovou tématikou, je   "Katka" mezi filmy o drogách. Dokonalý   odstrašující případ toho, kam až drogy   člověka dostanou. Helena Třeštíková opět   zvolila nezaujatý přístup, tzn., byla pouhým   pozorovatelem, nikoliv moralizující osobou.   Katka je silným příběhem a i přestože je o   drogách - donekonečná opakující se téma -   diváka umí posadit, jak se říká na zadek a   vyrazit dech. Ač některým může být Katky   líto, já na ní při sledování měla spíše   vztek...co jiného cítit, když vidíte na   drogách závislou těhotnou ženu, která řekne,   že nevidí motivaci proč přestat   fetovat....Obávám se, že osud Katky je předem   jasný - některé filmy a i osudy lidí nekončí   happyendem.
Rumenka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 5.11.2010
Vážení páni učení, ráda bych vám teď   podtkla, že tento film by měl být v osnovách   všech základních a středních škol. Můžeme   si povídat, jaké jsou drogy svinstvo, číst o   tom ale jedině až ten film uvidíme -   pochopíme.
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih34255minih34255Káva a cigarety I. (1986) 
n
minih67236minih67236Doktor pro zvláštní případy (2011) [TV film] 
Doktor pro zvláštní případy n
minih66401minih66401Nádech (2010) 
Inhale n
minih17408minih17408Přijdu hned (1942) 
n
minih32741minih32741Chyť mě, když to dokážeš (2002) 
Catch Me If You Can n
minih73268minih73268Vůdce daroval Židům město (1944) 
Theresienstadt n
minih38778minih38778Elektra (2005) 
Elektra n
minih23890minih23890Zlatí úhoři (1979) 
Zlatí úhoři n
minih52404minih52404Oni, my a Skitskoj (Dialog ve střižně) (2008) [DIGIBETA] 
Oni, my a Skitskoj (Dialog ve střižně) n
minih49792minih49792Marco Polo (2006) [TV film] 
Marco Polo n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

77.4 % (86)
8   - green-tea
5   - Hortensie
8   - hvezdyn
9   - MARi0
10 - ajaajena
8   - mat.ilda
7   - Lynette
6   - Pecik
10 - vojtam
7   - Mlapiska
8   - Robinson
7   - jonny.net
8   - Snura
9   - zuzana.shi
9   - melakara
9   - mikee007
8   - MildaX
8   - cerfik
8   - Ostrovan
9   - olgab
Katka (2010) [DVD kinodistribuce]křest DVD: Marcela HaverlandováKatka (2010) [DVD kinodistribuce]křest DVD:  Olga Sommerová,  Kateřina Černá,  Bára Basiková,  Helena Třeštíková a Marcela Haverlandová
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 161979
Osobností: 655814
Fotografií: 623882
Plakátů: 299821
Obsahů a biografií: 148705

Poslední komentáře

Pták Žal (1985) [TV inscenace]

Pták Žal
Na depku a její zvýšení   velmi dobré. Nelíbilo,   nudilo, deptalo. Tohle opravdu   skutečně nemusím, já mám   raději srandu a veselice   všeho více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 2 / 10

Píseň o velké lásce (1932)

Píseň o velké lásce
Prvních deset minut naprosto   stačilo k úplnému   znechucení a ztrátě zájmu.   Měl bych dát plný počet   sám sobě. Už po pár   minutách se tu více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 4 / 10

Vražda před večeří (1972) [TV in...

Vražda před večeří
No, tak ještě do toho měli   zamotat první světovou a   starý Řím. Naprosto nudná   rozhlasová hra –   detektivka, bez kapky vzruchu.   I ta více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 1 / 10

Princezna Pampeliška (1967) [TV ...

Princezna Pampeliška
Tak ta mluva mne iritovala   celou dobu. Škoda, protože   herecké obsazení si   zaslouží pochvalu. Ale pro   mne je veršování v   normální více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 1 / 10

Chapadla (1977)

Chapadla
Klasické nezajímavé   béčko. Nudné, bez napětí.   Takže u mne nedostává ani   tu desítku. Navíc jsem měl   smůlu, že v této kopii byl   více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 1 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.039/0.025