ohodnotit

Vlastníci [DCP]

Žánr:
Rok:
2019
Délka:
96 minut
Premiéra v ČR:
21.11.2019
„Komedie pro ty, kdo to nezažili. Drama pro ty, kdo tím žijí.“

Obsah filmu Vlastníci

 
Mnozí majitelé bytů to asi znají z vlastní zkušenosti. Hrdinové filmu Vlastníci jsou totiž jedněmi z nich, patří jim byty v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí dohromady na mnohém dohodnout a rozhodnout. Najdou se mezi nimi idealisté, kteří jednají ve prospěch celku, jsou zde i vypočítaví prospěcháři nebo dokonce rafinovaní manipulátoři, ale také lidé ztracení v pocitech vlastní bezvýznamnosti. Všichni se ale nakonec musí společně domluvit na správě domu, ve kterém mají své byty…

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům...
 
Související odkaz
 
Recenze: Vlastníci

Tuhle schůzi vlastníků bytů v jednom domě byste neměli propásnout! číst dál

 
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
režie:
Jiří HavelkaJiří Havelka  
hraje:
Tereza RambaTereza Ramba.....Zahrádková [30]   
Vojtěch KotekVojtěch Kotek.....Zahrádka [31]   
Dagmar HavlováDagmar Havlová.....Horvátová [66]   
Jiří LábusJiří Lábus.....Kubát [69]   
Pavla TomicováPavla Tomicová.....Procházková [57]   
Ondřej MalýOndřej Malý.....Novák [53]   
Andrej PolákAndrej Polák.....Nitranský [40]   
Klára MelíškováKlára Melíšková.....Roubíčková [47]   
Kryštof HádekKryštof Hádek.....Čermák [37]   
Stanislav MajerStanislav Majer.....Čermák [41]   
David NovotnýDavid Novotný.....Švec [50]   
Ladislav TrojanLadislav Trojan.....Sokol [87]   
Jiří ČernýJiří Černý.....Bernášek [37]   
Maria SawaMaria Sawa.....Bernášková   
Halka TřešňákováHalka Třešňáková.....správcová [47]   
scénář:
Jiří HavelkaJiří Havelka  
hudba:
Jan Dismas ZelenkaJan Dismas Zelenka  
kamera:
Martin ŽiaranMartin Žiaran  
střih:
Otakar ŠenovskýOtakar Šenovský  
trailer
Distributor v ČR:
CinemArt
 
 
Typ:
[DCP]
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
česká
 
 
Distribuční verze:
česky
 
 
Přístupno:
od 12 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Vlastníci >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

Xpojntman
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 18.8.2020
Propagatoři družstevního vlastnictví se moc   nepředvedli. Někde jsem četl, že každá   postava reprezentuje nějakou politickou stranu   či jejich voliče. Takže tady to bylo   nepřijemná většina KSČM.
naineko
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 15.8.2020
Další z řady nadějných, opěvovaných a zcela   zpackaných českých filmů. Divím se hercům,   že do něčeho takového vůbec jdou. Výkony   byly většinou skvěle až excelentní, to ale   nezachrání, jak to někdo napsal a   sestříhal.
Postavy se chovají nekonzistentě,   jejich historie je scénářem předáváná bez   citu, zcela chybí vývoj - jen se skáče z   polohy do polohy. Ve výsledku jsou jen   karikaturami vybraných českých stereotypů v   tak nehorázných hyperbolách, že ztrácejí   jakékoliv pozadí (přestává to být vtipné   či varující - prostě to tam jen přehnaně   je).
Chápu, že každý, kdo se účastní   podobných jednání v tom najde nějaké   paralely, ale to neznamená, že film vystihuje   nějakou podstatu. Tvůrci si nebyli jistí,   jestli točí satiru, parodii nebo psychologické   drama. Část scén vyznívá jako sprosté   dekórum pro vytížení stopáže. Pokud to měla   být celé alegorie na politicdkou situaci v   naší zemičce, tak se tomu blíží (a to   ještě spíš nechtěně a mimochodem) jen dva   momenty.
wena
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 29.6.2020
Slabé, nebavilo mě to ani nijak neoslovilo a to   moje žena je předseda SVJ. Vím že sto lidí   sto názoru ale mě to přišlo místy až trapné   dávám pět jen kvůli Dagmar která mě tam   seděla nejvíce.
Pitryx
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 2.6.2020
Ačkoli je to neuvěřitelné, líbilo se mi to a   místy jsem se královsky bavil. Ve velké   většině filmy, kde se jen a jen kecá u mne   neuspějí, tento je však světlá   výjimka.  
  
argenson
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.5.2020
Zatímco jiné filmy roku 2019 předvedly, jak se   dá zprasit luxusní předloha do   nicneříkajícího díla (Poslední   aristokratka), Vlastníci jsou naopak dokonalou   ukázkou, že z poměrně banálního tématu se   dá vykřesat nadstandardní zážitek.
Máša13
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 29.4.2020
Začátek
a zhruba první půlka dobrá a konečně taky   odlišná od jiných nových komedií. Druhá již   tak povedená nebyla, spíše to stagnovalo.   Osobně mi chyběla nějaká "větší"   pointa. Někteří herci výborní (Ramba,   Melíšková, Hádek, Majer), ostatní standart a   některým role neseděla (Havlová, Lábus,   Novotný, částečně Kotek), což však   neznamená, že zahráli špatně. Shrnuto, nebylo   to špatné, ale negradovalo to a vyšumělo...
m6k
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 12.4.2020
Na film jsem slyšel a četl pozitivní ohlasy.   Před vypuknutím "koronakarantény"   patřil k nejnavštěvovanějším filmům v   českých kinech. Z lvích nominací na tento film   jsem také zjistil, že ta záhadná Tereza Ramba,   (říkal jsem si: "to je nějaký nový objev   českého herectví?"), je přejmenovaná   Tereza Voříšková. Nové jméno nezískala   ovšem svatbou s Rambem, leč vzala si tanečníka   Matyáše Rambu. Českého lva za roli ve filmu   Vlastnících nakonec získala. Byl jsem tedy na   Vlastníky zvědav, ba až natěšen. Už cca po   dvaceti minutách jsem si ale uvědomil, že mě   ten film docela dost nudí. Nevadilo by mi ani,   že je to de fakto zfilmovaná divadelní hra, já   mám divadlo rád. Dokonce jsem toto představení   jako divadlo i viděl a bavilo mě, i když to   bylo v podání "jen" amatérského   souboru. Jenže film Vlastníci mi přišel, jako   taková klasická "komunální satira".   Tedy, že sice tepe společenské nešvary ale   humornej moc není. Všechno mi to přišlo   příliš prvoplánový. Navíc ty postavy jsou   příliš laciné karikatury. Co se hereckého   výkonu Terezy Ramby týče, tak ten mi přišel   nejlepší, jaký jsem kdy u Terezy Voříškové   viděl. Problém je ale v tom, že herectví   Terezy Voříškové mě vždy dost tahalo za oči   i uši, takže výkon Terezy Ramby bych zařadil   do škatulky "docela dobrý", ovšem že   by to ale bylo na Českého lva za nejlepší   herecký výkon v hlavní roli? Když to srovnám   třeba s hereckými výkony Elišky Křenkové,   nebo Jenovéfy Bokové, co jsem ve filmech loni   viděl, tak to je tedy jinej level!. Nakonec se mi   film povedlo dokoukat, ale byl jsem v   pokušení… Za mě tedy zklamání, ale   řekněme že snesitelné zklamání.
aribary
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 8.4.2020
???
Nevím ale asi jsem se díval na jiný film než   ostatní a rozhodně nesdílím jejich nadšení   ani jejich hodnocení.Za mne nuda a nic než nuda.
MambaX
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.4.2020
Nádherná minimalistická komedie, která je   zpovědí české mentality a vykresluje   různorodé povahy malého (i   "většího") českého člověka.   Omezená scéna mi tak trochu připomněla   francouzský film Na stromě z r. 1971, kde se na   malém prostoru odehrával dramatický děj,   který krásně vykresloval povahy jednotlivých   postav, příp. italský dialogový snímek   Naprostí cizinci režiséra Paula Genovese z r.   2016.
Tady se téměř vše odehrává v jedné   místnosti, kde se sejdou členové SVJ   (společenství vlastníků jednotek - rozuměno   bytových) na společném jednání. Manželé   Zahrádkovi (především paní Zahrádková jako   předsedkyně SVJ) mají jediný cíl - zachránit   dům před možnou katastrofou, kterou může   lehce způsobit neutěšený stav rozvodů plynu,   vody, elektřiny, ... Jenže to znamená nejen   zvýšené náklady, ale i souhlas většiny   vlastníků. A tady nastává problém. Problémy   vlastně nastávají ještě daleko dřív, než k   tomuto hlavnímu bodu program schůze doklopýtá.   Jsou to nejrůznější připomínky (hájící   především své vlastní cíle), nesouhlasná   stanoviska, naivní otázky, které postupem času   přechází až ve slovní napadání rokujících   mezi sebou navzájem, kdy se z rukávu vytahují   pomluvy, s cílem co nejvíc toho druhého   ponížit. V tomto převážně dialogovém   snímku, kdy většinou všichni sedí na židli,   lze herecké výkony všech zúčastněných   ohodnotit jako naprosto famózní. Není divu,   neboť film má hvězdné herecké   obsazení.
Pokud jste někdy zažili podobnou   schůzi, budete se skvěle bavit - ti co nezažili   si navíc ještě rozšíří obzory, co se v   české kotlině všechno děje nebo dít může.   V hlubším kontextu charakterizují Vlastníci   naší současnou společnost, vč.   čecháčství, které je často v opozici vůči   všemu, neslyší na rozumné argumenty, hájí si   jen svou vlastní hromádku a nakonec naivně   naletí na totální hloupost.
PS: Závěr filmu   za doprovodu hudby Jana Dismase Zelenky je   nádhernou třešničkou na dortu.
MildaX
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 25.3.2020
Uff..super
Podtitul "Komedie pro ty, kdo to nezažili.   Drama pro ty, kdo tím žijí." jasně   říká, že je lepší se smát než brečet. Je   to herecký koncert všech zúčastněných a bez   vyjímky. Herecky se všichni drží pohromadě a   pokud to role nevyžadovala, tak na sebe nikdo   nestrhává přehnanou pozornost. Tolik dobrých   výkonů pohromadě se jen tak nevidí. To že mi   to spíš připomínalo trochu delší epizodu z   Bakalářů je vlastně jedno, protože jsem se   výborně bavil od začátku do konce a byl bych   zbytečně hnidopich, kdybych na scénáři,   hercích nebo dramaturgii hledal chyby.
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih3391minih3391Až do konce (1984) 
Až do konce n
minih44750minih44750Duše mrtvých (2001) 
Soul Survivors n
minih28502minih28502Vertical Limit (2000) 
Vertical Limit n
minih34032minih34032Krvavá legenda Bang Rajan (2000) 
Bangrajan n
minih24746minih24746Tísňové volání (1985) 
Tísňové volání n
minih26628minih26628Dobrodružství s nahým klukem (1964) 
n
minih78764minih78764Stopy zmizelých (2008) 
The Burrowers n
minih40755minih40755Byl jednou jeden... život (1986) [TV seriál] 
Il était une fois... la vie n
minih54260minih54260Reigo, monstrum z hlubin (2008) 
Shinkaijû Reigô n
minih29753minih29753Král Škorpion (2002) 
The Scorpion King n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

69.9 % (94)
10 - argenson
6   - Pitryx
7   - Frolíček
7   - klasifikát
7   - Langley
7   - vojtam
6   - dobes.pave
8   - Krtek
6   - collen
5   - red.mann
8   - Akana
8   - MildaX
5   - Xpojntman
8   - Zimmy871
8   - Xanthe
6   - stanko
7   - Kycky
8   - Ostrovan
9   - Dulin
6   - Máša13
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 167939
Osobností: 664494
Fotografií: 657835
Plakátů: 316158
Obsahů a biografií: 154743

Poslední komentáře

Změna (1993) [TV epizoda]

Změna
Kristián se rozhodne vyčkat,   až se vrátí Johana. Jeho   plány ale změní směr,   Linda se na něj nalepí a na   sklonku dne se v jejím autě   více >

Autor: Krikri | Hodnocení: 10 / 10

Dvě z Paříže (1988) [TV inscenac...

Dvě z Paříže
Dvě milé drobnůstky z   povídek Guy de Maupassanta,   kterým televize přidala dvě   herecké kreace naivních   mužů od Viktora Preisse a   Petra více >

Autor: petrusmev | Hodnocení: 6 / 10

Rumový deník (2011)

Kohút a voodoo

Rumový deník
Spočiatku to vyzeralo na   príbeh o pijanovi, skôr   vtipný, chvíľami až   bláznivý a spočiatku aj   taký bol. Niektoré   záležitosti, zážitky více >

Autor: volam.sa.pistik | Hodnocení: 7 / 10

Padesát odstínů šedi (2015)

Film

Padesát odstínů šedi
režírovaný ženou podle   knížky napsané ženou. (To   není odsudek, to je podle mě   nejpřesnější   charakteristika.) A je to   hodně znát. Z více >

Autor: RwlBem | Hodnocení: 3 / 10

Taxi 121 (2016)

ztráta času

Taxi 121
Tak tohle je naprostá   katastrofa, se skutečností   to nemá nic společného.   Hlavní hrdina měl několik   příležitostí se vraha   zbavit ale více >

Autor: MichalR | Hodnocení: 2 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení