Vlastníci (2019) [DCP]

Vlastníci
70 %
 
 
    Žánr: komedie / drama
    Země: Česká republika / Slovenská republika
    Premiéra v ČR: 21.11.2019        
    Délka: 96 min.
„Komedie pro ty, kdo to nezažili. Drama pro ty, kdo tím žijí.“
POZOR, SPOILER

U domu se scházejí lidé, když se uvnitř uvolní místnost, sejdou se všichni tam. Je to schůze vlastníků domu, tedy SVJ, a sešli se zde všichni, mimo Čičmanových, kteří jsou na dovolené. Za ně má hlasovací právo paní Zahrádková, která to tu vlastně všechno vede. Je totiž něco jako předsedkyně. S ní je zde i její muž a dvě děti. Jako nový bydlící pár jsou zde Bernáškovi. Ona je Japonka a je těhotná. Další pár jsou bratři Čermákovi, kteří zde byt zdědili po otci. Také pan Švec jen zastupuje matku, která je v nemocnici. Paní Roubíčková je kontrolní orgán a jak později všichni poznají, až příliš bude trvat na liteře zákona. Dále je zde paní Horvátová s manželem, homosexuál Nitranský, a také pan Miloš Kubát. Jako poslední jsou tu starý pán, který si jen čte knihu a paní Procházková s panem Novákem, kterého vydává za svého zástupce.

Už kolem osobnosti skrutátora jsou potíže a neustále se řeší hlasování. Následný problém je pětistovka, kterou si paní Zahrádková účtuje za svou činnost, převážně za telefony. Následně se zase řeší drobnosti a dochází i ke slovním invektivám. Hlavně k homosexuálnímu Slovákovi Nitranskému.
Probírá se i šest černochů bydlících u paní Procházkové. Z toho plyne hlasování o lékařském vysvědčení zde bydlících, i když šlo původně o vodu a vodoměry. Ty jsou konečně odhlasovány, tedy to, že se budou řešit příště.

Lidi si pak pomalu vyčtou i nos mezi ušima. Paní Bernáškové se udělalo nevolno, a proto ji jeden z bratrů vyprovodí na WC. Pak dostane paní Zahrádková hysterický záchvat kvůli mříži ve sklepě a krádežím. Následně přichází na přetřes plyn, a i to hlavní, totiž prodej půdy, nebo také výstavba výtahu. Situace se zvrtne až tak, že dojde i na políčky. Každý mele svoje, nikdo není ochoten ke kompromisu, takže se schůze stále zvrhává v nějakou podivnost.

Japonce je opět podivně a paní Zahrádková začíná křičet a dělat pořádek. Konečně se začíná dařit a hlasuje se. Ale přesto nakonec Zahrádková nevydrží a podává rezignaci. Začne pěnit i její manžel a pan Švec se dozvídá o smrti své matky, z čehož má neobyčejnou radost. Stává se tak totiž také vlastníkem…  Autor: Pitryx

režie:
Jiří Havelka
 
 
hraje:
Tereza Ramba (Zahrádková), Vojtěch Kotek (Zahrádka), Dagmar Havlová (Horvátová), Jiří Lábus (Kubát), Pavla Tomicová (Procházková), Ondřej Malý (Novák), Andrej Polák (Nitranský), Klára Melíšková (Roubíčková), Kryštof Hádek (Čermák), Stanislav Majer (Čermák), David Novotný (Švec), Ladislav Trojan (Sokol), Jiří Černý (Bernášek), Maria Sawa (Bernášková), Halka Třešňáková (správcová)
 
 
scénář:
Jiří Havelka
 
 
kamera:
Martin Žiaran
 
 
hudba:
Jan Dismas Zelenka
 
 
kostýmy:
Andrea Králová
 
 
střih:
Otakar Šenovský
 
 
zvuk:
Marek Hart, Pavel Bělohlávek
 
 
masky:
Ivana Němcová
 
 
dramaturgie:
Jaroslav Stuchlík
 
 
výkonný producent:
Roman Kašparovský, Martina Stránská
 
 
producent:
Marek Jeníček
 
 
kreativní producent:
Jaroslav Sedláček
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.