Ze světa: Nový film Roberta Rodrigueze

Vydáno dne 05.09.2019 (756 přečtení)
Nejedná se o sci-fi Nerverackers, ani o Machete znovu zabíjí … ve vesmíru, ani o sequel k Alitě

 
 

U daného žánru však zůstaneme, jenom cílovou skupinou nebudou ani příznivci jeho hardcore podoby, ani ti, kdo mají v oblibě (m)exploitační kinematografii. Nejnovější projekt jednapadesátiletého filmaře bude totiž opět určený pro diváky všech věkových kategorií. Mimozemšťani přiletí na Zemi, aby unesli superhrdiny a superhrdinky. Jenže měli děti, které teď budou muset utvořit zatraceně dobře fungující tým, protože jinak by se sotva podařilo osvobodit rodiče a zachránit svět. Film ponese název We Can Be Heroes, avšak neinspiroval se tímto známým songem.

Spíše to vypadá, že se dočkáme jakéhosi mixu Watchmenů a Super 8 a samozřejmě Spy Kids, se kterými slavil Robert Rodriguez na přelomu století/tisíciletí veliký úspěch. S částí s podtitulem Stroj času, která byla uvedena ve 4D (včetně vůní), to už bylo složitější. Ostatně to platí i pro Dobrodružství Žraločka a Lávovky. A vlastně ani Shorts se nedostalo tolik pozornosti, kolik by si zasloužily, neboť se jedná o mimořádně zábavný počin, který si i ve dvaadvaceti můžeme užít, jakoby nám znovu bylo šest. Tehdy se jednalo o spolupráci s Warner Bros., zatímco tentokrát jde o Netflix.

Není to žádné překvapení – za poslední roky se tahle za poplatek filmy a seriály poskytující společnost stala obrovsky silným hráčem, který do značné míry může konkurovat velkým hollywoodským studiím. Nedávno kupříkladu koupila Knihu džunglí Andyho Serkise, čímž zamezila jejímu původně plánovanému uvedení do kin. Ovšem funguje i naopak. Vždyť v produkci Netflixu vznikla oscarová Roma nebo letošní želízko Martina ScorsesehoRobertem De Nirem a Al Pacinem nazvané The Irishman. Sám Robert Rodriguez už má s touto společností, založenou v roce 1997 Reedem Hastingsem a Markem Randolphem, zkušenosti, jelikož se díky ní dočkali Spy Kids animovaného seriálu s podtitulem Mission Critical.

Režisér Sin City pečlivě sleduje trendy v oblasti zábavního průmyslu, a tak na konci roku 2013 spustil vlastní televizní stanici El Rey Network, která se vydává trochu jiným směrem, než ostatní televizní kanály v USA. Z vlastní tvorby zmiňme seriály jako Matador nebo Od soumraku do úvitu (ano, vychází ze stejnojmenného filmu), případně show nazvanou The Director’s Chair, kam si sám zakladatel a texaský patriot zve k rozhovoru další své uznávané kolegy. Do toho nechybějí sportovní přenosy a filmy jak mainstreamové, tak takové, aby si na své přišel i Quentin Tarantino. Častokrát jsou v uváděné v rámci celých tematických maratony.

 


 

V roce 2019 vypustil Robert do světa kromě Ality: Bojového anděla s rozpočtem cca 180 milionů dolarů, také snímek Red 11, se kterým se vrátil ke svým filmařským začátkům, kdy natáčel krátkometrážní bijásky a kdy na sobě nechal testovat nové medikamenty, aby mohl zafinancovat El Mariachiho – svůj celovečerní debut. Red 11, který stál stejných symbolických 7 000 dolarů, vzniknul ve spolupráci s jeho syny a uveden byl v březnu na festivalu SXSW. A We Can Be Heroes se v těchto dnech už natáčí v jeho austinském Troublemaker Studios, přičemž vedle režie a scénáře se ujme i produkce, prostřednictvím své společnosti Quick Draw Productions.

Za svou kariéru už spolupracoval se spoustou vynikajících a oblíbených herců a hereček a We Can Be Heroes v tomto směru nebude výjimkou. Ze známějších tváří nelze nezmínit Priyanku Chopru (Pobřežní hlídka), Boyda Holbrooka (Predátor: Evoluce), Pedro Pascala (Equalizer 2) a Christiana Slatera, jehož asi není nutné nijak zvlášť představovat. Zato si lze představit, co od tohoto nového projektu Roberta Rodrigueze čekat – kvalitní akci, nevšední nápady, svéráznější smysl pro humor, výborné vizuání efekty a zcela jasnou vizi. Zároveň bude zajímavé sledovat, jestli obsazení doplní ještě někdo z režisérových „obvyklých podezřelých“.

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Špindl 2 Dnes

Pokračování té úžasné zimní „komedie“ jsme snad ani nepotřebovali.  celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.829/0.795
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz