Press: Deset let kina BIO OKO

Vydáno dne 08.09.2019 (461 přečtení)
Celou jednu dekádu září neon Bia OKO v letenském sousedství ...
Provozovatelé se rozhodli narozeniny oslavit minifestivalem, který zahraje právě na sousedskou notu. Od čtvrtka dvanáctého do neděle patnáctého promítnou filmy se sousedskou tematikou. Akci odstartuje předpremiéra černé komedie Parazit (údajně nejzábavnější vítěz festivalu v Cannes od Pulp Fiction) – letošního vítěze festivalu v Cannes. Od pátku do neděle na diváky čekají následující klasiky jako Okno do dvora, Americká krása, Rosemary má děťátko a další filmy, v nichž nechybí sousedi a sousedství různé povahy. Oslavy vyvrcholí v sobotu 14. Září venkovní slavností na Křížkově ulici před kinem.

  


 

„Když jsme vymýšleli, jak oslavit deset let od doby, kdy provozujeme Bio OKO, shodli jsme se na tom, že naše kino je hlavně o sousedství. To neznamená, že všichni, kteří sem chodí, jsou z Letné. Spíše za tou asociací vidíme komorní přátelskou atmosféru,“říká ředitel David Beránek, který kino vede od roku 2009. Bio OKO je místem setkávání s programem pro návštěvníky všech generací. A stejně taková bude i oslava desátých narozenin.
 
„Na sobotní slavnosti bude možné si něco koupit, zažít, dozvědět, osvěžit se, pochutnat si, nebo se dokonce zkrášlit – nechat si zastřihnout vlasy, nebo si odnést poněkud trvalejší památku od tatéra Kerkonoše," zve na sobotu produkční Olga Svitáková. Nebude chybět také lekce jógy s Jóga Letná, workshop keramiky se sousedy z uměleckého prostoru Muddum či pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký, kterou zahraje divadelní spolek vi.Tvor. Filmový program pro děti si připravila Aeroškola, která několik let sídlila právě v OKU. Bude se jednat hned o několik workshopů jako jsou třeba animační workshop nebo klíčování na zelené plátno.
 
Sobota nabídne i prozkoumávání kina a jeho sousedství. Příznivci architektury ocení prohlídku s názvem „Letenský funkcionalistický zázrak“ s historikem umění a sousedem Bia OKO Richardem Biegelem. O dlouho plánované rekonstrukci kina pohovoří autoři návrhu ze studia Petr Hájek ARCHITEKTI. Hnutí Pragulic si připravilo prohlídku Letné s bezdomovcem Václavem, který byl kdysi milionář a posléze se dobrovolně ocitl na ulici a bydlel pod Hlávkovým mostem! Dvě prohlídky promítací kabiny s promítači budou nejen o tom, jaké to bylo promítat z 16mm nebo 35mm kopie a promítačky, a jaké to je dnes s DCP kopií. Až se nabité odpoledne přehoupne do podvečera, oslava vyvrcholí tančírnou pod širým nebem.
 
Akci Bio OKO pojmenovalo Deset v návaznosti na spřátelené kino Světozor z centra města. To letos v květnu oslavilo narozeniny přehlídkou Patnáct. Bio OKO je z trojice pražských kin nejmladší, oběma kinům předcházelo žižkovské Aero, které stejní provozovatelé znovuotevřeli v roce 1998.
 
DESET: SOUSEDSKÉ FILMY (cena vstupenky je 150 Kč)
 
12.9.
20:30 – Parazit (132 minut, režie: Bong Joon-ho, 2019)
 
13.9.
18:00 – Lepší už to nebude (139 minut, režie: James L. Brooks, 1997)
20:45 – Rosemary má děťátko (136 minut, režie: Roman Polanski, 1968)
 
14.9.
20:30 – Okno do dvora (112 minut, režie: Alfred Hitchcock, 1954)
 
15.9.
18:00 – Barton Fink (116 minut, režie: Joel Coen, Ethan Coen, 1991)
20:30 – Americká krása (117 minut, režie: Sam Mendes, 1999)
 
 
OFICIÁLNÍ STRÁNKY KINA BIO OKO


FOTO: biooko.net, cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Špindl 2 Dnes

Pokračování té úžasné zimní „komedie“ jsme snad ani nepotřebovali.  celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 8.464/8.414
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz