Speciál: Bonusová sekce filmu Shazam!

Vydáno dne 23.10.2019 (361 přečtení)
Tentokrát se zaměříme na Blu-ray disk bijáku, který tvůrci popisují jako mix Velkého a Supermana.
Podobně jako v sekci filmu Bumblebee, i tady najdeme rozpohybovaný komiks. Nazývá se SUPERHERO HOOKY a vyznačuje se přesně shazamovským humorem. Že bychom ale během těch pěti minut měli příležitost se pořádně zasmát, tak to určitě ne. Sedmadvacetiminutový MAGICAL WORLD OF SHAZAM! začne momentem, kdy představitel titulní postavy visí na speciální ladičce v ateliéru. Ta umožňuje létání a další vychytávky. Podíváme se na videonahrávku, kterou zaslal, když se ucházel o roli v tomhle projektu. Původně měl přitom hrát postavu s mnohem menším prostorem.

Tvůrci promluví nejen o natáčení v mrazivém Torontu. Ke slovu se dostanou také previzualizace, slavné Rockyho schody ve Philadelphii, sochy hříchů, kterým musí hlavní hrdina odolávat, hollywoodská premiéra, a jako bonus se dozvíme, kdo že si zahrál Krokodýlího muže. SUPER FUN ZAC nám přiblíží povahu Zacharyho Leviho, jenž v podstatě jakožto dítě v těle dospělého člověka ztvárňuje v Shazamovi! sám sebe. WHO IS SHAZAM? Tak právě to nám má prozradit krátký dokument o historii tohoto hrdiny od DC Comics. Co vlastně tohle jméno znamená? A co si nastudoval Mark Strong, který hraje hlavního záporáka?

CARNIVAL SCENE STUDY přináší ... rozbor scény na karnevalu, kdyby to snad někomu nebylo jasné. Původní plán pro ni byl přitom o něco komornější (což ostatně platí pro celý snímek), nicméně nakonec se všechno pojalo velkolepěji, což bylo určitě ku prospěchu výsledku. SHAZAMILY VALUES nabízí srovnání herců a hereček, kteří představují Billyho sourozence v jejich přirozené i superhrdinské podobě. Nutno podotknout, že tohle srovnání rozhodně mělo být podrobnější a nemuselo uhánět v tak rychlém tempu.
 
 


 
Suverénně nejvíce nám nabídnou VYSTŘIŽENÉ A ALTERNATIVNÍ SCÉNY. Celkem se jich v bonusových materiálech nachází šestnáct a je možné si je pustit s otitulkovaným komentářem režiséra, který vysvětluje, proč se rozhodl je do finálního sestřihu nezakomponovat. Většinou byla na vině skutečnost, že první dějství (expozice) by pak byla příliš dlouhá. Nejvíce zaujmou Alternativní záčátek, Čajový dýchánek se Shazamem a Darlou, nebo dialog mezi Mary a Billym, který se chce v noci vytratit z nového domova.

Díky těmto speciálním videím si uvědomíme, že David F. Sandberg je velmi dobrý režisér, třebaže záběr nechá klidně opakovat více než dvacetkrát! Akorát zatím neměl úplně kliku na fakt dobrý scénář. Nebránil by se tomu natočit pokračování Shazama!, avšak zároveň projeví přání se pustit do menšího hororu. Opakem tohoto žánru je komedie, a tak na disku nechybí tradiční GAG REEL, tedy sestřih nepovedených záběrů. Stejně jako u naprosté většiny ostatních sestřihů tohoto druhu, ani tentokrát bohužel není dohromady co dodat a o co stát. Nicméně kvůli Gag Reelu přece Shazama! na Blu-ray asi nikdo kupovat nebude, ne?!?

FOTO: Warner Bros.
 
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Havel

Kam jinam vyrazit na tenhle povedený film o prvním českém prezidentovi, než do pražského kina Lucerna, které je s... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.139/0.126
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz