Speciál: Bonusová sekce filmu Pokémon: Detektiv Pikachu

Vydáno dne 27.10.2019 (565 přečtení)
Co nám nabídne? 
Tak v první řadě nabídne méně netradiční a vizuálně dosti zajímavé menu. To úplně nejlepší si necháme až nakonec, takže začněme s MY POKÉMON ADVENTURE. Tady se Justice Smith, představitel hlavní role Tima Goodmana, na dvě minutky rozpovídá o svém obrovském nadšení, kterého se mu jakožto velkému fandovi Pokémonů dostalo. Zároveň podotkne, že všechny svoje vtipné scény natáčel sám … No, i vzhledem k jednomu z filmů o filmu musím zřejmě poupravit a napsat, že říkal kaskadérské.

Tím se dostáváme ke CREATING THE WORLD OF DETECTIVE PIKACHU, který sestává z pěti filmů o filmu – Uncovering the Magic, Colorful Characters, Bringing Pokémon to Life, Welcome to Ryme City, Action!. Každý uvedou Justice a Kathryn Newton (novinářka Lucy Stevensová) a snad v každém taky promluví Ryan Reynolds, jenž namluvil titulní postavičku. První z těchto pěti krátkých dokumentů (všechny mají stopáž do osmi minut) je takový obecnější a mimo jiné připomíná inspiraci neo-noirovým (sub)žánrem. Ve druhém se ke slovu dostane režisér Rob Letterman a Justice Smith prozradí, že Ryan Reynolds namlouval častokrát přímo na place, aby mu při jeho replikách přihrával. Stejně tak ve scéně s Mimem byl přítomný poradce herec-mim, aby hlavnímu lidskému hrdinovi třeba řekl, jak správně předstírat vylévání benzínu z kanystru.

Ve třetím si povíme o Pokémonech v tomto počinu a samozřejmě i o jejich realistickém CGI provedení. Čtvrtý z dokumentů nás tedy zavede do Ryme City – města, ve kterém pospolitě žijí a živoří Pokémoni s lidmi. Chcete vědět, co pro něj bylo inspirací? Pak i to tvůrci s velkým nadšením prozradí. A v pátém se zaměříme na akci. Herec a herečka v těch nejdůležitějších člověčích úlohách, kteří jsou v podstatě stále ještě dětmi, skutečně dělali svoje vlastní kaskadérské kousky. Ačkoliv se nedá tvrdit, že by byly nějaké jó hodně náročné – tedy snad kromě toho celodenního visení hlavou dolů. A dokonce i do studené skotské vody se neváhali ponořit. Pro dobro filmu!!!

 


 

ALTERNATIVNÍ ZAČÁTEK nás zavede do pojišťovací kanceláře, neb právě této profesi se Tim věnuje. Dobře, že ve finálním sestřihu nezůstala, protože s výjimkou jedné povedené repliky Timova kolegy prakticky ničím nezaujme. Ve dvouminutovém videu RYAN REYNOLDS: OUTSIDE THE ACTOR’S STUDIO nám zmíněný herec - samozřejmě s drobnou narážkou na The Actor’s Studio, tedy na slavnou školu herectví – povypráví o přípravách (včetně těch pouze plánovaných) na svou roli v tomto projektu. Škoda, že nevypráví dýl, protože je to veliká zábava. A dokonce bychom mu klidně věřili, že splynul se svou postavou natolik, že nevyzvednul děti ze školy, protože Detektiv Pikachu přece ty děti nezná a nemá ani manželku, za což představiteli Deadpoola nebo toho týpka ze sci-fi Život, co nedobrovolně zbaští Calvina, vtipně ve dvou větách vyčiní jeho Věčně mladá žena Blake Lively.

V materiálu nazvaném MR MIM’S AUDIO COMMENTARY vystoupí sám pan Mim, aby doprovodil audiokomentářem svůj cca tři minuty trvající výstup ve filmu. Pokud představuje také pro vás „nejprímovější“ postavu, tak vás tohle video jistě hodně pobaví, třebaže má jaksi očekávatelnou pointu. Nechybí ani KLIP K PÍSNIČCE CARRY ON, kterou pro Pokémona: Detektiva Pikachu nazpívala Rita Ora, jež si zároveň střihla malou roličku vědkyně v genetické laboratoři. Tak, a teď už opravdu zbývá povědět si jenom tom úplně nejlepším ...

DETECTIVE MODE, neboli DETEKTIVNÍ MÓD umožňuje (viz zadní strana obalu Blu-ray disku) „sledovat Pokémona: Detektiva Pikachu jako nikdy předtím! Můžeme objevit ukryté stopy, záběry z natáčení, kvízy, fakta Pokémonů, zábavné dokumenty, Easter Eggy a další!“ Jinými slovy, při sledování filmu v plné délce na nás co chvíli vyskočí různé informace o všem a o všech. Tvůrci si dali pořádně záležet a tímto módem musí nadchnout každého filmového fanouška! Dozvíme se fakticky ledacos pozoruhodného. Rozhodně se jedná o poutavější přístup, než jaký obvykle poskytuje běžný audiokomentář. A navíc … také tady máme české titulky!

FOTO: Warner Bros.
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Špindl 2 Dnes

Pokračování té úžasné zimní „komedie“ jsme snad ani nepotřebovali.  celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 13.665/13.641
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz