Ze světa: Na hraně zítřka 2 se zase odkládá

Vydáno dne 24.11.2019 (1460 přečtení)
Jak je to vůbec možné?
 


 
Zajímavé, že některé projekty se dočkají pokračování prakticky okamžitě (viz Jurský svět 3), zatímco jiné a o poznání kvalitnější na něj musejí čekat celé roky. To je přesně případ sci-fi Na hraně zítřka, ve které uvízne Tom Cruise po kontaktu s krví emzáka v časové smyčce a pořád dokola prožívá bestiální řežbu s bytostmi z jiné planety, se kterými se statečně pere také Emily Blunt. Režijně na ně dohlížel Doug Liman, který by nejen podle mě měl nahradit Christophera McQuarrieho na minimálně jedné z dalších Mission: Impossible.

Liman a Cruise sdílejí zálibu v létání a vedle Na hraně zítřka, bijáku obecně považovaného za jednu z nejlepších sci-fi uplynulé dekády, vyprodukovali také poněkud odlehčené drama o seriózních věcech s názvem Barry Seal: Nebeský gauner. O sequelu k počinu z roku 2014 se mluví celých pět roků. Bohužel studio Warner Bros. stále váhá, protože v kinech to nebyla žádná velká sláva. Při rozpočtu 180 milionů dolarů činily tržby dvojnásobek. To obvykle stačí. Nikoli však k tomu, aby vznikla další část filmu, který byl natočen podle díla Hiroshiho Sakurazaky.
 
 


 
Svého času se spekulovalo, že dvojka s velkou pravděpodobností ponese název Live Die Repeat and Repeat. Úpravy scénáře, pod kterým jsou podepsaní Jez Butterworth, Joe Shrapnel a Anna Waterhouse, si vzal na starosti Matthew Robinson (Monster Trucks). Jenže klíčové trio, tj. Cruise/Blunt/Liman - jest dost zaneprázdněné. Režisér v předminulém roce stihnul do kin limitovaně poslat akční thriller The Wall. Pak pracoval na seriálu Impulse pro Youtube. A do toho přetáčel a dále se ve střižně pokouší dát dohromady sci-fi Chaos Walking.

Tom Cruise si zase zopakoval roli pilota Mavericka v Top Gunu, který poběží v kinech příští rok. A jak uvedeno, nemůže se dočkat, až se znovu stane Ethanem Huntem. Při jeho čím dál zběsilejších kaskadérských kouscích, jaké vyžadují poctivý několikaměsíční trénink to vypadá, že na mimozemšťany opravdu nebude mít nějakou dobu čas. A jeho přeobsazení zdá se býti velice nepravděpodobné. To by pak na projektu zřejmě nechtěli dělat ani Liman, ani Emily Blunt, jež se v Tichém místě 2 znovu představí jako Evelyn Abbottová. Poté se dostane s The Rockem do džungle (nikoli v rámci Jumanji), v případě dalšího projektu-dramatu se bude trápit kdesi v Irsku. A do toho má naplánovaný další herecky náročný snímek. Všichni tři však zároveň svorně tvrdí, že příběh Live Die Repeat and Repeat bude stát za to a že by na filmu proto rádi pracovali. Tak věřme, že se jednou plány podaří sladit. I když tušíme, že to klidně může trvat přes deset roků, což v současné době není prakticky nic neobvyklého.

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Singularity Dnes

I v České republice natáčená pěkná sci-fi s jedním výborným světoznámým hercem.  celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.603/0.407
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz