Z domova: Sníh přináší o Vánocích alespoň film Amundsen

Vydáno dne 26.12.2019 (587 přečtení)
Letošní vánoční svátky jsou sice na sněhovou nadílku chudé, ale o to víc si ji diváci mohou užít od 26. prosince v kinech. Norsko-švédsko-český film Amundsen, který se točil z velké části v Praze a okolí, totiž ukazuje příběh nejznámějšího polárního badatele všech dob na jeho výpravách, kde o sníh rozhodně nouze nebyla.
 


 
V tomto dobrodružném dramatu o norském polárním badateli Roaldu Amundsenovi, který jako první člověk na světě dosáhl jižního pólu (avšak stihnul i další pozoruhodné skutky), je v českých kinech od 26. prosince, distributorem je společnost Bontonfilm.můžou pozorní diváci rozpoznat například pražskou Náplavku nebo palác Žofín. Espen Sandberg poprvé režíroval bez kolegy Joachima Rønninga, který dal přednost Zlobě: Královně všeho zlého. Předtím společně natočili pozoruhodné tituly, včetně snímku Kon-Tiki o Thoru Heyerdahlovi či Pirátů z Karibiku: Salazarovy pomsty. Samotný Sandberg strávil ještě před Vánoci v Praze dva dny plné rozhovorů a prezentace filmu.

Práce na filmu u vás byla skvělá. V celé střední Evropě nenajdete krásnější lokace na natáčení. Štáby jsou tady na zahraniční produkce zvyklé, jednotlivé profese jsou perfektně připravené a profesionální. Například kostýmy výtvarnice Michaely Horáčkové Hořejší mají světovou úroveň,“ vysvětlil režisér, který do filmu obsadil například Påla Sverre Hagena britskou herečku Katherine Waterston, ale v menších rolích také třeba Vojtěcha Kotka nebo Jiřího Macha.

Hrál jsem člena Amundsenova týmu, mechanika Karla Feuchta, který měl důležitou úlohu při ztroskotání jeho letadla na jedné z výprav. Scénář byl skvěle napsaný, neuvěřitelně obrazotvorný a jdoucí po trendu současné filmařiny - podívat se někomu pod pokličku a neglorifikovat ho,“ řekl Vojta Kotek.

Nadšená ze spolupráce s norskou produkcí byla i zmíněná kostýmní výtvarnice. „Na nabídku jsme kývla okamžitě. Ještě donedávna byly pro kostýmní výtvarníky, designéry a architekty koprodukční spolupráce spíš nedostupné. A my jsme přitom pro zahraničí dobrými partnery nejen kvůli ceně, ale i díky naší kreativitě. Ale už se to pomalu mění,“ dodala Michaela Horáčková Hořejší s tím, že vše skvěle klapalo. „Norové mají fajn smysl pro humor, podobný styl přemýšlení jako my a hlavně se chovají velmi pěkně. Všechny na place brali jako rovnocenné partnery,“ svěřila se autorka všech kostýmů ve filmu včetně kožešinových obleků ze sobů nebo mongolských psů na polárních výpravách.

FOTO: Bontonfilm
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Singularity Dnes

I v České republice natáčená pěkná sci-fi s jedním výborným světoznámým hercem.  celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.224/0.196
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz