Z domova: Speciální vysílání České televize: Země v nouzi

Vydáno dne 17.03.2020 (824 přečtení)
S Romanem Prymulou, chirurgem Tomášem Šebkem a Danem Stachem o epidemii.
Jak zvládáme situaci, kterou Evropa v moderní historii ještě nezažila? Jak se může nákaza koronavirem dál vyvíjet a jak blízko jsme k vývoji léku? Jak teď a kudy dál? to je podtitul speciálního vysílání, které připravila Česká televize pro své diváky. Moderátor Daniel Stach vyzpovídá přední odborníky ve čtvrtek 19. března od 20:10 hodin. Debatu budou vysílat souběžně programy ČT1 i ČT24.
„Přinášíme divákům čtyřiadvacet hodin denně ty nejaktuálnější informace a na mapování situace v souvislosti s koronavirem soustředíme veškeré dostupné kapacity. Diváci se na nás ale velmi často obracejí i s prosbou o radu, co dělat a jak se chovat, aby se nenakazili. Rozhodli jsme se jim proto zprostředkovat názory předních odborníků v čele s předsedou Ústředního krizového výboru Romanem Prymulou,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.
 
Daniel Stach za pomoci 3D grafiky ukáže koronavirus – mikroorganismus, který je zhruba stokrát menší než je tloušťka lidského vlasu, a který způsobuje nemoc Covid 19. S hosty probere dopady nákazy a přijatých opatření. „Chceme popsat současnou situaci, ale také se podívat na možný budoucí vývoj a hledání léku. Pro řešení krize jsou potřeba odborníci z různých oblastí, a proto nabídneme jejich názory a zkušenosti. Zajímá nás dosavadní největší úspěchy v boji s nemocí i největší chyby, které se staly,“ říká moderátor pořadu Daniel Stach z vědecké redakce České televize, která debatu připravuje.
 
Pozvání přijali:
·       Roman Prymula, epidemiolog a předseda Ústředního krizového štábu

·       Karel Raška, česko-americký virolog, který se podílel na výzkumu HIV a jehož otec pomohl vymýtit pravé neštovice

·       Zdeněk Hostomský, biochemik, předseda Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR, bývalý šéf výzkumu rakoviny Pfizer

·       Tomáš Šebek, odborník na distanční medicínu, lékař, který byl na třech misích Lékařů bez hranic

·       Helena Horská, ekonomka

·       Štěpán Vymětal, psycholog ze stálého výboru pro psychologii krizí, katastrof a traumatu Evropské federace psychologických asociací (EFPA)
 
Odborníci budou mluvit i o sociálních nebo psychologických dopadech na společnost a zhodnotí i ekonomickou stránku epidemie. „Nechceme pokládat jen takzvaně velké otázky, ale odpovědět i na zdánlivě jednoduché věci, které jsou ale zcela relevantní a zásadní. Budeme řešit prevenci a podíváme se na nejčastější mýty, které v souvislosti s koronavirem kolují,“ říká dramaturgyně pořadu Pavlína Sedlářová a dodává: „Díky našim zahraničním zpravodajům popíšeme dopady nemoci v různých částech světa a za pomoci krajských zpravodajů i v různých částech Česka.“
 
Svůj pohled na epidemii poskytne divákům rovněž zástupce Světové zdravotnické organizace Christian Lindmeier.  A proces hledání léku a vakcíny poodhalí Tomáš Cihlář, viceprezident pro virologii v americké firmě, která je nalezení nejnadějnější látky zatím nejblíže.
 
Debatu odborníků Země v nouzi – co teď a kudy dál? nabídnou v přímém přenosu ve čtvrtek od 20:10 hodin programy ČT1 a ČT24.
 
FOTO: ceskatelevize.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Špindl 2 Dnes

Pokračování té úžasné zimní „komedie“ jsme snad ani nepotřebovali.  celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.207/0.174
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz