Speciál: Bonusová sekce filmu Joker

Vydáno dne 24.07.2020 (332 přečtení)
Nejlepší počin loňska vyšel před pár měsíci na Blu-ray. A tak se podíváme, co kromě samotného filmu se na disku nachází. 

 

Zase je to tak, že Joker jest sám o sobě jeden velký bonus. Proto ani moc nevadí, že čtyři bonusová videa, která se nabídnou hned v úvodním menu, zaberou dohromady ke zhlédnutí ani ne pětatřicet minut. BECOMING JOKER se beze slov soustředí jenom na Joaquina Phoenixe – ve studiu v kostýmu, s make-upem i bez make-upu. Není to nezajímavé, ale vyloženě jásat z tohoto bonusu asi nikdo nebude. JOKER: VISION & FURY trvá nějakých dvaadvacet minut a rozhodně maximálně zaujme. Todd Phillips řekne o svém původním nápadu, a zároveň neopomene podotknout, že dostal od studia Warner Bros. moře volnosti.

S velkou pravděpodobností taky proto, že jeho komedie (Trilogie o Pařbách, Na doraz) a další producentské projekty (Zrodila se hvězda, Projekt X)studiu vydělaly veliké peníze. Tak ho v Hollywoodu chodí. Kupříkladu Zack Snyder taky mohl pojmout dnes už neprávem polozapomenutý Sucker Punch zcela po svém. Dále se dozvíme o tom, že vizuální stránku filmu hodně ovlivnil vzhled jistého velkoměsta v jistém konkrétním roce. V Jokerovi se však jedná o Gotham City, takže bylo zapotřebí digitálních dokreslovaček a tvůrci také vytvořili mapu míst, kam se Arthur Fleck vydával. Takže věděli, jestli bude muset jet busem nebo metrem.

 


 

Promluví skladatelka Hildur Guðnadóttir, promluví kostýmér Mark Bridges, promluví Zazie Beetz, ale také sám Joaquin Phoenix a Todd Phillips prozradí více o své spolupráci. Představitel titulní role je známý tím, že si dělá věci hodně po svém. Takže jeden záběr často míval hodně jetí a pokaždé to zahrál trochu jinak a pokaždé to bylo skvělé. V české kotlině něco takového zvládne patrně jenom Bolek Polívka a hrstka dalších. V závěru se pak dozvíme, ze kterých čtyř osobností se v postatě tenhle Joker, jenž na rozdíl od komiksového „kolegy“ neskončí v kádi s kyselinou, zrodil.  Tohle video fakticky stojí za to!

PLEASE WELCOME … JOKER je znovu o té Phoenixově nepředvídatelnosti. Demonstrujeme si ji na jeho příchodu do show Murrayho Franklina. Škoda, že se nedozvíme, co na tento přístup říkal metodický herec Robert De Niro. JOKER: A CHRONICLE OF CHAOS je tříminutová koláž fotek s hudebním podkresem, které zobrazují velice důležité momenty z filmu. Ano, existují Blu-ray disky, kde se v bonusových sekcích nacházejí čtyři dokumenty s celkovou stopáží přesahující dvě hodiny. Avšak Joker je na tom z tohoto pohledu podobně jako kupříkladu „Extra Features“ na disku Velké čínské zdi. Materiály nejsou dlouhé, leč přesto obsahují dost pozoruhodných informací o natáčení. A tím pádem stejně potěší každého opravdového filmového fanouška či každou opravdovou filmovou fanynku.

FOTO: Warner Bros. 
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Světla velkoměsta

Navážeme na knihu Když Chaplin potkal Buriana a přiblížíme si film, který začal vznikat ještě za němé éry,... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení