Poslední komentáře

 
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 20.09.2020 16:39
Jiří Adamec v počátcích své režisérské kariéry vybíral to čemu se tehdy říkalo společensky závažná témata a v tomto případě to dopadlo docela dobře (jako skoro všechno co natočil na počátku 80.let). Chvílemi to sice trochu ztrácí tempo a zabředá to do zbytečně psychologických vod ale herecky je to dost dobré. Tou nejsilnější figurou na šachovnici je Vladimír Dlouhý. Hlavní postavou tohoto příběhu se mi zdá být on a ne Ivan Luťanský jak by se na první pohled mohlo zdát. Jiří Hubač jistě napsal lepší věci ale je to určitě minimálně hodně dobrý průměr.
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 20.09.2020 16:14
Tohle asi mělo být drama ale působí to spiš moralisticky než dramaticky. Karel Štorkán napsal scénář podle vlastní novely a přestože ve filmu hraje v hlavních i vedlejších rolích hromada známých (a prokazatelně dobrých) herců na výsledku se to nijak neprojevuje. I přes solidně vedenou kameru a snahu Svatopluka Skopala, Oldřicha Kaisera, Karoliny Slunéčkové, Oty Sklečky a dalších je to sotva průměrný film, na který člověk koukne a už si na něj nikdy nevzpomene.
Krikri
Hodnocení: 10
Přidáno: 20.09.2020 15:38
Kristián se rozhodne vyčkat, až se vrátí Johana. Jeho plány ale změní směr, Linda se na něj nalepí a na sklonku dne se v jejím autě mezi nimi zrodí tajný románek. Navíc si Kristián usmyslí, že bude více sportovat a dbá na to, aby ani ostatní nezaháleli. Na nový sportovní režim si nejhůře zvykají Mikuláš se Sebastiánem. "Mám hlavu napumpovanou jako přezrálou hrušku." "Já si spíš připadám jako kompot." "Hruškový.":) Tato epizoda srší humorem, např. Natálie radí Lole, aby si představila, že její hot dog je odporný šváb s černými křupavými krovkami. Benedikta žárlící na Kryštofa kvůli synťáku si vystřelí z Josého: "Nejenže mě podvádíš s mužem, ale dokonce k tomu používáš přístroj!":) José ji to vrátí: "Bál jsem se, že si Benedikta všimla té kytice růží.":) 95%
petrusmev
Hodnocení: 6
Přidáno: 20.09.2020 14:58
Dvě milé drobnůstky z povídek Guy de Maupassanta, kterým televize přidala dvě herecké kreace naivních mužů od Viktora Preisse a Petra Kostky a dvě nadmíru chytré a půvabné krásky Ilonu Svobodovou a Libuši Šafránkovou.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 7
Přidáno: 20.09.2020 14:48
Kohút a voodoo
Spočiatku to vyzeralo na príbeh o pijanovi, skôr vtipný, chvíľami až bláznivý a spočiatku aj taký bol. Niektoré záležitosti, zážitky a momenty boli riadne uletené. Brutálny Moburg, "ako si na tom s abstinenciou?", keď neustále vypije všetok bar v hoteli, následne ubytovanie u Boba a perfektné riešenie televízie, vízia o Kennedym, destilačná miestnosť a plno šialeností. Až po polovici sa to mení skôr na troška smutnejší snímok. Keď sa zisťuje ako to vlastne na ostrove chodí, bohatá smotánka, ktorá si skupuje tie najkrajšie časti ostrova oproti skrytej všadeprítomnej chudobe. Kemp a kamoši sa snažia aspoň posledným výtlačkom otvoriť oči všetkým. Všade korupcia a kúpiť sa dá všetko a každý. Nazval by som film "pád jedných novín alebo pokus o snahu povedať pravdu všetkým."
RwlBem
Hodnocení: 3
Přidáno: 20.09.2020 10:08
Film
režírovaný ženou podle knížky napsané ženou. (To není odsudek, to je podle mě nejpřesnější charakteristika.) A je to hodně znát. Z materiálu, který mohl být značně ohnivý, v mých očích ale zůstalo jen padesát šedivých útržků, z nichž smutně vyčuhují náznaky něčeho, co nelze nepostřehnout, avšak co se (přes veškerou viditelnou snahu) zhola nepovedlo vtělit do filmu. Navíc mi přišlo, že to oba hrají jen z donucení, a to je špatně. Jak sama hlavní protagonistka přiznala, nemá to v sobě; a věci, o kterých se film snaží fabulovat, prostě nejdou napodobit bez toho, aby jim dotyčný (aspoň vnitřně) nepropadl. Tři hvězdičky za to, že film je navzdory svým nedostatkům přece jen o stupínek lepší, než otřesná kniha nad kterou jsem fakt lomil rukama...
MichalR
Hodnocení: 2
Přidáno: 19.09.2020 22:12
ztráta času
Tak tohle je naprostá katastrofa, se skutečností to nemá nic společného. Hlavní hrdina měl několik příležitostí se vraha zbavit ale nedělá nic. To zase někdo sehnal bohaté sponzory nebo příspěvek ze státního fondu tak holt musel něco natočit. Totální odpad.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 19.09.2020 21:00
Možná bych dal o hvězdu víc nebýt tenhle film označený jako komedie. Na druhou stranu to ale mohlo dopadnout i podstatně hůř. Tenhle příběh totiž moc velký potenciál nemá ale naštěstí většina herců (vesměs dobře vybraných) odvedla hodně kvalitní výkony a pomohla i dost dobrá práce kamery. I tak ale natočil Jan Hřebejk hezkých pár lepších filmů a k smíchu mi to fakt moc nepřišlo.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 19.09.2020 20:44
Pokusím se zapomenout na svůj velmi vyhraněný osobní názor na hlavní postavu a vyjádřit pouze dojem z filmu jako takového i když to není lehké od sebe oddělit. Film má na naše poměry až nebývale kvalitní mezinárodní obsazení a jak Karl Markovics tak Gedeon Burkhard zvládli své party výborně. Táňa Pauhofová ale v hlavní roli už zdaleka tak brilantní nebyla a jako fatální kiks mi přišlo obsadit Pavla Kříže do role Adolfa Hitlera. Navíc jako životopisný film je to dost nepřesné a řekl bych nemístně zidealizované (krajně nemístně). Ocenit se dá naopak kvalitní výprava a důslednost v dobových reáliích. I tak je to ale podle mého jenom průměrný film a režisér Renč by si měl už konečně uvědomit, že je sice dobrý filmař ale žadný Oliver Stone nebo Woody Allen.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 19.09.2020 19:33
Poněkud slabší thriller z počátku 70. let se stárnoucí hvězdou westernových snímků Johnem Waynem v hlavní roli inteligentního detektiva Lona McQa. Ten představuje typického drsného policejního chlapíka vydávající se pomstít smrt svého přítele, během čehož porušuje veškeré policejní předpisy. Spravedlnost v tuto chvíli je pouze ta jeho osobní. Jenomže omšelost amosféry, absence napětí a vůbec podivné ztvárnění onoho detektiva nutí jeho drsnému charakteru nějak nevěřit. Zkrátka tomu chyb patřičný šmrnc. Snímek je hodně podobný strhujícímu počinu ´Drsný Harry´ (1971) s Clintem Eastwoodem v hlavní roli, kterou John Wayne před ním odmítl. Později toho litoval a tak těžko říct, jestli Lon McQ neměl být náhradou. Možná tímto snímkem mohlo jít i o herecké zařazení vedle zmíněného Clinta Eastwooda a Jamese Bronsona, kteří od spaghetti a západních westernů přešli na civilní thrillery a akční žánry. No, nepovedlo se. Každopádně v rámci jeho filmografie snímek alespoň fanouškovsky stojí za zhlédnutí už jen ze zvědavosti. Nadšení však z toho nevzejde.
FLA
Hodnocení: 7
Přidáno: 19.09.2020 18:10
Slušný válečný film inspirovaný skutečnými událostmi. Nevím jak to je přesné, ale film myslím nelže v tom, že to musela být mela. Velké vlny, zima, mráz, bouře do toho ponorky, které nekormidloval kdejaký Lojzek ale sehrané skupiny lidí co lov a potápění lodí brali asi hodně vážně! Jasný některé scény jsou asi nevěrohodné, ono pohnout v pár sekundách X tunovým kolosem, nebo přeřvat rachotící děla není asi takto možné, ale snímek byl slušně natočen, triky ujdou, posádkám lodí jsem opravdu fandil, mělo to spád a napětí. Tom Hanks byl výbornej, mám ho jako herce rád. - 75%.
curil
Hodnocení: 6
Přidáno: 19.09.2020 17:55
Francouzská komedie z dob dávno minulých divákovi nejvíc připomene příběh Asterixe a Obelixe, zejména hned ten první hraný díl o dobývání galské vesnice tupými Římany. Děj je hodně podobný, jenom místo kouzelného posilovacího elixíru druida Panoramixe zaskočí a porazí římskou legii parta blonďatých a hlavně nahých dívek. S tím se ještě útočníci nesetkali a tak není divu, že jsou nejprve zaskočeni a následně ztratí v náruči svých nových milenek bojovou morálku a čest. Nutno poznamenat, že "goloásky" byly natočeny o deset let dříve. Ze známých herců se objeví dva komediální matadoři Pierre Tornade a Roger Carel.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 19.09.2020 17:42
Remake snímku Dona Siegela ´Invaze lupičů těl´(1956) si vzal do svých režisérských rukou Philip Kaufman, jehož děj se tentokrát odvrací od komunistické hysterie, o čemž byl právě první snímek, a místo toho se nově zaměřuje na dopady psychoterapie na komunitu v San Francisku. Kaufman dobře využívá exteriéry ve městě pro vytvoření děsivé či alespoň strašidelné atmosféry a nevyhýbá se ani některým nezapomenutelným, takříc, šokovým scénám, jako je třeba pes s lidskou hlavou. Ječící výkřiky lidských klonů při odhalení člověka taktéž dokáží vyvolat určitou hrůznou šokující nejistotu u diváka. FInální zvrat, který je ohodnocen jako jeden z nejlepších zakončení, je už kapitolou samo za sebe. Paranoia, napětí, strach. S tím vším se tu pracuje a vytváří v rámci sci-fi žánru téměř neuvěřitelný zážitek. Alespoň na 70. léta, neb dnes je vyprávění takových příběhů přeci jen zcela někde jinde. Mimozemské nebezpečí tedy zase trochu jinak a v rámci kinematografie daného žánru právě 7o. let má u diváků své zasloužené pevné místo.
curil
Hodnocení: 4
Přidáno: 19.09.2020 14:06
Taková moralistická komedie o ničem. Všechno uvozuje vycpaná sova, která úplně zbytečně provádí diváka jednoduchým dějem, který má být jakýmsi poučením, ovšem bez pořádné pointy. Z herců si Jan Libíček na začátku pouze štěkne, Jan Skopeček a Vlasta Fabiánová (nejlepší) ve svých tradičně laskavých rolích. Ovšem největší průšvih je obsazení Bibiany Šimonové do role Šárky. Herečka neskutečně přehrává, její projev je veskrze divadelní a do televizní inscenace se vůbec nehodí. Zkazila mi dojem z i tak průměrného příběhu.
beneva
Hodnocení: 7
Přidáno: 19.09.2020 11:24
Hezký film. Nicméně už je zde patrná tendence o genderovou vyváženost, která dnes nabývá olbřímích a obludných rozměrů. V knize vystupují samí muži nespecifikovaných barev. Ve filmu z jednoho udělali bílou ženu, z druhého černou ženu a z třetího asiata. Dokonce i pilotka letící shodit bombu je žena a přeživší dítě (v knize boy) je ve filmu girl... Jo, a jeden homosexuál, abych nezapomněla.
Michael Crichton zemřel v roce 2008. Zdali ještě měl sílu a možnost ovlivnit scénář...
klasifikátor
Hodnocení: 1
Přidáno: 19.09.2020 07:24
Tak tenhle "film" je opravdu hodně špatný vtip. Musel bych velice dlouho a intenzivně pátrat v paměti kdy jsem viděl větší blbost (omlouvám se za vulgarismus ale věci mají nazývat pravými jmény a cokoli mírnějšího by byla nemístná lichotka). Na nějaký seriózní komentář se snad nedá najít výrazivo. Na adresu herců (mimochodem asi šesté garnitury) bych jen poznamenal, že lépe než být hercem v takových absurdních nesmyslech je lepší a důstojnější živit se třeba zametáním v metru. Škoda, že tu neexistuje nějaké záporné hodnocení. Tenhle paskvil by si ho rozhodně zasloužil!!!!
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 19.09.2020 07:05
Velice roztomilá televizní komedie se satirickým nádechem patřící k vrcholům televizní tvorby režiséra Jiřího Krejčíka. Vedle hereckých hvězd Kopeckého, Filipovského, I. Prachaře, Nedbala či mistra Eduarda Kohouta zaujme brilantní herecký výkon režiséra Juraje Herze (není to v jeho případě zdaleka ojedinělé) a také tehdy opravdu velice atraktivní Marie Drahokoupilová. Pozornost zaslouží i autenticky "britská" atmosféra, kterou dokázal režisér Krejčík své inscenaci vdechnout.
petrusmev
Hodnocení: 2
Přidáno: 18.09.2020 21:41
Velká hovadina. Pátrání kontrarozvědky po špionážní rezidentuře v normalizačním Československu je napínavé asi jako 50 let staré zteřelé kšandy. Jediný, kdo tam vnesl trochu vzruchu, je sexbomba Stanislava Bartošová, nicméně Heřmánek se zachoval jako pravý James Antibond, takže ani z toho nic nebylo.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 18.09.2020 20:03
Zdařilá rodinně-dívčí komedie natočená podle stejnojmenné knihy Stanislava Rudolfa. Svěží příběh plný vtipných dialogů a situační komiky zaujme řadou výborných hereckých výkonů. Kromě málo známé Markéty Světlíkové v hlavní roli excelovali Lubomír Lipský v roli jejího otce, Jaromír Hanzlík jako její bratr Břetislav, Helena Růžičková coby její teta Lída ale především pak Ladislav Mrkvička jako tělocvikář Bohoušek. Tahle komedie patří k těm, které se jen tak neokoukají (možná i proto, že se příliš často nereprizuje).
Rastaman33
Hodnocení: 3
Přidáno: 18.09.2020 20:01
Ano, Steve Martin je daleko horší, ale to neznamená, že tohle není hrůza. Většina "vtipů" je tak absurdně přehnaná, že se překlápí do trapnosti. Což asi nebylo úmyslem. Není to dobrá komedie.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 18.09.2020 15:37
Taková obyčejná průměrná inscenace na které se dá ocenit zejména prvotřídní obsazení a herecké výkony. Sotva půlhodinová stopáž nic víc než jednoduchý, schématický a trochu předvídatelný příběh neumožňovala takže scénář nechci příliš kritizovat. Jen označení komedie se mi v tomto případě zdá poněkud zavádějící. Byla to věc dnes nejčastěji označovaná jako "rodinná" ale humoru se mi v ní zdá být opravdu poskrovnu.
curil
Hodnocení: 7
Přidáno: 18.09.2020 15:03
Televizní komedie působí jako rozšířená bakalářská povídka na téma "Když se má něco podělat, tak se to podělá". Nepříliš vydařené je vyprávění pojišťovákovi a neustále vracení děje do minulosti. Podle mě zbytečné přerušování příběhu. Údiv agenta nad faktem, že tolik lidí bylo doma, vždyť byla středa dopoledne a všichni měli být v práci. Dneska by se divil. Vtipu v komedii není příliš mnoho, co čekat od pana 10x odpověz. Nejvtipnější je hláška z výtahu: "Hotová voliéra! Dlask a Kukačka na jednom patře." Naštěstí je obsazení vynikající, Miloš Kopecký opět v roli svůdníka (proč si proboha zve milenku do svého bytu), Marie Rosůlková jako roztomilá paní Fekete čtoucí české věty, nejlepší opět Vlastimil Brodský a Vladimír Menšík. Alespoň ta "Svůdnice na šest" jako pointa na závěr vyšla dobře.
collen
Hodnocení: 9
Přidáno: 18.09.2020 14:50
Timothée Chalamet v rozkošné roli dekadentního mladého muže mne prostě bavil. Věřím, že o něm ve filmovém světě ještě hodně uslyšíme.Jude Law je skoro k nepoznání a Suki Waterhouse dostala moc malou příležitost, ale dík za ni. Tolik k mým hereckým oblíbencům. Nebyla jsem doposud fanynka komedií Woody Allena, ale tentokrát si to u mne napravil. Chválím...
Máša13
Hodnocení: 8
Přidáno: 18.09.2020 14:39
Čekal
jsem romantickou těžce uvěřitelnou věc a taky jsem se jí dočkal:-) Z nějakého důvodu (režie, styl natočení, herecké výkony, příjemný humor) mi to tentokrát ani moc nevadilo a snímek jsem si užil...
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 18.09.2020 08:06
Dokonalý prototyp akčního filmu 90.let. Má to dobře propracované akční sekvence a nad průměr tohoto žánru to posouvá vynikající obsazení. Nicolas Cage a John Cusack v hlavních rolích odvedli dobrou práci stejně jako John Malkovich a "vězeňský klasik" Danny Trejo ale z mého pohledu všechny zastínil zcela neodolatelný Steve Buscemi v roli Garlanda Greenea. Dojem kazí jenom použití otřelých hollywoodských kýčů jako je honba za zmáchaným plyšákem ale i tak je to film, který se dá vidět a dokonce se k němu i vrátit.
klasifikátor
Hodnocení: 3
Přidáno: 18.09.2020 07:46
Tenhle autorský projekt Adolfa Ziky je patrně pokus o road-movie amerického střihu ve stylu EASY RIDER ale přestože vychází (podle průvodního textu) ze skutečné události je jeho zpracování kulantně řečeno dost problematické. Navíc je to dost chabé herecky což je u filmů tohoto druhu velký malér. Ve vedlejších rolích se sice snaží známí herci jako Oldřich Navrátil, Zuzana Bydžovská, Vladimír Javorský nebo veterán Stanislav Zindulka ale Tomáš Hájiček coby hlavní hrdina to stíhá úspěšně zasklít a obě slovenské divy Kerekes a Kolesárová jsou obecně s herectvím dost na štíru. Přes nesporný potenciál tak vznikl film, který se nedá považovat ani za průměrný. Jednou z mála jeho dobrých složek je hudba a to na lepší hodnocení (alespoň za mne) bohužel nestačí.
charlie1612
Hodnocení: 7
Přidáno: 17.09.2020 22:45
Z tohoto filmu mám smíšené pocity. Námět je super (nicméně hodně starý ), provedení již trochu pokulhává – v prezentaci mimozemských strojů – to zůstalo na úrovni roku 1898 (publikace originálu). V průběhu děje se vyskytuje řada absurdních skutečností, ale celkem snadno překonatelných. Rád se na něj opět podívám.
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.09.2020 22:33
Tak si šel Sokol pro Veveřici a ona mu potvora foukla. V druhém plánu pak příběh další skupiny "lidí", kterou šikanuje kdysi vyhnaný Divous.
beneva
Hodnocení: 3
Přidáno: 17.09.2020 22:26
Taková Sexmise pro děcka, bez sexu... trochu pohádky, trochu dobrodružství, trochu sci-fi... a hlavně dva mladí, zapálení dorostenci. Nejsympatičtější je asi Poppy.
Frolíček
Hodnocení: 5
Přidáno: 17.09.2020 22:24
Budu milosrdná. Nápad vcelku zajímavý, Anna-Sophie se snažila a pár lekaček bylo. Jinak ta elektrika byla hrozná, všechno ve tmě.
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.09.2020 22:15
Zajímavá stavba příběhu, jak se za každou cenu nikdy neukázal řidič gazíku, ani naznačovat se nemohlo. Chvílemi bylo až absurdní jak je to schválně, aby divák tápal, jestli fešák doktor...
Jinak snesitelné, hudba dost uřvaná, ale to byl obecně problém filmů pozdních sedmdesátek, Veškrnka snesitelná a Olmer před čtyřiceti kily.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 17.09.2020 22:11
Tyhle desetiminutovky dvou brilantních glosátorů jsou opravdový požitek! Jan Werich je už dlouhá léta můj velký favorit a ve světě
kumštu uměl s češtinou zacházet jako nikdo jiný (jediný kdo se mu dokázal přiblížit byl snad Luděk Nekuda). Bohužel díky době svého vzniku neměl tento dokumentární skvost dlouhého trvání a když se dívám na některé dnešní "skvosty" je mi smutno!
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.09.2020 19:21
Hodně psychologicky laděná detektivka. Režisér Jiří Sequens znovu prokázal, že bez ohledu na názory na jeho charakter svému řemeslu hodně rozumí. Svými výkony mu pomohla řada našich předních herců. Některé momenty tohoto příběhu jsou opravdu silné a zaujmout může také relativně překvapivé rozuzlení. Film však bohužel díky velkému důrazu na psychologickou stránku hodně kolísá v tempu a celkovému dojmu nepomohla ani (z mého pohledu) dosti necitlivě vybraná hudba. Podtrženo a sečteno jde o film, který bych ocenil jako jen lehce nadprůměrný.
Xpojntman
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.09.2020 17:43
Čtyřicítka na krku 2008 a 2012 jsou oba filmy o tom jak starné asi je mi o něco sympatičtejší verze s Heather Locklear. Je ztrátka sexy. I když film je asi lepší 2012.
Xpojntman
Hodnocení: 6
Přidáno: 17.09.2020 17:41
Čtyřicítka na krku 2008 a 2012 jsou oba filmy o tom jak starné asi je mi o něco sympatičtejší verze s Heather Locklear. Je ztrátka sexy. I když film je asi lepší 2012.
Rastaman33
Hodnocení: 2
Přidáno: 17.09.2020 15:42
Scény s útoky vetřelců se mi líbily, ale Tom Cruise...ten je prostě hroznej v čemkoli. Zde je to ještě "opepřeno" jeho dementní rodinou. Uječená, malá hysterka a vylízanej starší syn. Celkově je ten jejich příběh dost neuvěřitelný. Jediný ví, že v autě je třeba vyměnit cívku, jediný dokáže zlikvidovat chodící bitevní stroj, jediný pozná, že další ze strojů nemá silové pole. Prostě multigénius.
Rastaman33
Hodnocení: 5
Přidáno: 17.09.2020 15:37
Tak nějak půl na půl. Občas nějaká hláška je fajn, na Vizionáři jsem byl v divadle...i na Dlouhým, Širokým a krátkozrakým, ale divadlo má v repertoáru i vysloveně slabší kusy. To spojení divadelních scének s realitou mi tady moc nesedlo. Trošku jsem musel s revizorkou i souhlasit. To počasí (i když chápu smysl), mě na scéně taky ubíjelo víc, než bavilo.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 17.09.2020 14:51
Christophera Lamberta mám rád ale komedie rozhodně není jeho doména a vedle Christophera Lloyda vypadal nepřesvědčivě a křečovitě. Ani Kim Greist nepředvedla bůhvíjaký výkon a to v kombinaci s poněkud povrchním scénářem způsobilo, že z toho vyšel sotva průměrný film. Pamatuji si jak mě zklamal už někdy před 25 či více lety. To jsem si přinesl z videopůjčovny kazetu nalákaný Lambertovými trháky "Highlander" a "Tah jezdcem" a při sledování nastalo značné rozčarování. Dnes v noci jsem dal druhý pokus a dopadlo to úplně stejně.
limjoe
Hodnocení: 1
Přidáno: 17.09.2020 14:16
Hodnocení trapnosti podle Hrona
Zpívat na playback a různě se v převlecích pitvořit, to by mohl
předvádět i Železný nebo Volner z ČT. Možná kdyby tento pořad neuváděl Hron tak bych hodnotil malinko jinak. Proto bych zavedl jednotku trapnosti 1 Hron. Byla by to ohromná jednotka jako 1 Farad, tedy například Novotný by měl hodnoto 25 miliHronů, Pavlásek 95 mikroHronů, Suchánek 190 nano Hronů, Ruda z Ostravy 356 pikoHronů atd.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 17.09.2020 06:48
Volné pokračování zdařilé krimi komedie "Nahá pastýřka" které se bohužel už zdaleka tak nepovedlo. Stejní hlavní hrdinové (Šmída, Menšík, Skopeček, Řehoř, Nedbal), stejné zámecké prostředí a pár velmi dobrých herců v nových postavách (Landovský, Obermaierová, Budínová, Dítě aj.) přesto má film úplně jinou atmosféru a jeho zápletka je dost absurdní i na komedii. Pár humorných situací se tu najde a herecky je to určitě dobré ale pořád je to jen zcela průměrný film.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 17.09.2020 06:26
Zdařilý a originálně pojatý politický thriller. Jedna situace viděná pohledem osmi různých lidí od amerického presidenta až po náhodného turistu. Film má velmi dobré obsazení a hlavně opravdu velkou dynamiku. Chvílemi je to ale dost nepřehledné a leckdo se v tom asi trochu ztrácel. Ten správný dojem z tohoto netradičního snímku člověk získá asi až když ho sleduje podruhé (alespoň mně se to osvědčilo).
New
Hodnocení: 5
Přidáno: 17.09.2020 00:06
Kapesníkový smutný příběh. Nutí k pláči. Rozhodně nepobaví, nepotěší. Film není pro slabší povahy. Film nemá happy end. Je to film o trápení zvířete. I když je dobře natočený, kvůli tristnosti film nemůže ode mne dostat vyšší ohodnocení.
Petr.c17
Hodnocení: 5
Přidáno: 16.09.2020 21:34
Ekologická pohádka
Film pro milovníky počítačových her, k nimž nepatřím. Možná ani pro ně ne - jak tu někdo uvádí, že animace jsou horší než v mnohé počítačové hře. Možná to byl záměr vytvořit z toho mírnou parodii, ale to mi vadí víc, než kdyby si to hrálo na opravdovost. Jediné pozitivum vidím v tom, že se tu nazývají věci pravým jménem - naše planeta je v krizi a mohou za to chamtivý megalomanští magoři - znečištění moří, oteplování planety. Je to vlastně ekologická pohádka.
Addams
Hodnocení: 9
Přidáno: 16.09.2020 16:16
Další účinkující:
Další účinkující: Michael Berthaume, Fran Scott, David Hitt, Mike Sansom, Haran Sivapalan, Corina Kwami, ...
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 16.09.2020 15:38
Solidní historická črta z pražské židovské čtvrti zachycující dnes již legendární pověst o rabínu Löwovi a vzniku slavné umělé bytosti, která má za úkol chránit židovské obyvatelstvo Prahy. Renomovaný režisér Václav Vorlíček dělal co mohl stejně jako naši přední herci ale zpracování této látky si žádalo minimálně formát televizního filmu a ne čistokrevnou studiovou inscenaci byť s nadstandardní stopáží. Takto vyznělo ledacos dost hluše a málo přesvědčivě. Navíc nepomohla ani hodně skromná výprava. I tak je to ale určitě dost dobrý průměr možná i o trošku víc.
beneva
Hodnocení: 3
Přidáno: 16.09.2020 14:02
Bude to tím, že nejsem seveřanka... nějak jsem ten režisérův záměr nepochopila. Nervní mladý pilot, neustále nervózně telefonující a tříštící svou pozornost, rozmazlená labilní žena, která neumí nechat chlapa v klidu pracovat, do toho něco balíků drog a partička vostrejch chlápků nejasného zařazení...a ještě ten zavádějící název. Proč nemůžou distributoři nechat prostě SOUMAR? Jak trefné, ale né... oni si to musí pojmenovat po svým... No nic, tohle je fakt ztráta času. Sorry, Danieli, mám tě ráda, ale mrtvolu jsi hrál líp.
Pitryx
Hodnocení: 2
Přidáno: 16.09.2020 11:37
No, pár hororových okamžiků zde bezesporu je. Potíž je v tom, že se musíte pekelně soustředit a neztrácet pozornost. Což jsem já nezvládl, protože ustavičné kecání mne uspávalo. To love story tomu určitě chybělo. Za mne tedy nehorázná nuda s přepálenou stopáží. Proto se mi do pokračování nechce, ale co už. Zkusím to.  
  
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 16.09.2020 09:51
Filmové melodrama obecně není můj šálek kávy ale v tomto případě musím objektivně ocenit minimálně dvě věci. Za prvé film má podle mě až uhrančivý spád a tempo a za druhé mě velice zaujal herecký výkon mně neznámého (jaká hanba) Gasparda Ulliela v roli Louise. Tento mladík si "v obklíčení" osobností jako jsou Vincent Cassel, Nathalie Baye nebo Marion Cotillard vedl opravdu skvěle. Tohle je určitě nadprůměrný film.
klasifikátor
Hodnocení: 9
Přidáno: 16.09.2020 09:24
Velice zajímavý a poutavě zpracovaný britský dokumentární cyklus o těch nejvýznamnějších lidských civilizacích. Myslím, že při jeho sledování se nebudou nudit ani laici, kteří toho o těchto věcech doposud mnoho nevěděli a přitom dokáže zaujmout i poněkud zběhlejší diváky. Za mne jednoznačně palec nahoru a takových pořadů jen víc!
New
Hodnocení: 5
Přidáno: 16.09.2020 09:07
Dlouhý děj, vyvolávající očekávání, co vlastně Heřmánek odhalí ... a ono na konci nic ... Prostě na konci sebral chlapa, co ho na začátku šmíroval ... pointa nula ...

TV Program

ČT1 - Mezičas (1981) [TV inscenace]

15:35 - 17:25

77 minut již uběhlo
33 minut zbývá do konce

ČT2 - Hokej: HC Dynamo Pardubice - H...

16:00 - 19:40

52 minut již uběhlo
168 minut zbývá do konce

NOVA - Babovřesky (2012)

14:20 - 17:10

152 minut již uběhlo
18 minut zbývá do konce

Prima - Jak utopit dr. Mráčka aneb Kon...

14:50 - 17:00

122 minut již uběhlo
8 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 167941
Osobností: 664495
Fotografií: 657846
Plakátů: 316161
Obsahů a biografií: 154743
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Mezičas (1981) [TV inscenace]

Mezičas
Jiří Adamec v počátcích   své režisérské kariéry   vybíral to čemu se tehdy   říkalo společensky   závažná témata a v tomto   případě to více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Sny o Zambezi (1982)

Sny o Zambezi
Tohle asi mělo být drama ale   působí to spiš moralisticky   než dramaticky. Karel   Štorkán napsal scénář   podle vlastní novely a   přestože více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 4 / 10

Změna (1993) [TV epizoda]

Změna
Kristián se rozhodne vyčkat,   až se vrátí Johana. Jeho   plány ale změní směr,   Linda se na něj nalepí a na   sklonku dne se v jejím autě   více >

Autor: Krikri | Hodnocení: 10 / 10

Dvě z Paříže (1988) [TV inscenac...

Dvě z Paříže
Dvě milé drobnůstky z   povídek Guy de Maupassanta,   kterým televize přidala dvě   herecké kreace naivních   mužů od Viktora Preisse a   Petra více >

Autor: petrusmev | Hodnocení: 6 / 10

Rumový deník (2011)

Kohút a voodoo

Rumový deník
Spočiatku to vyzeralo na   príbeh o pijanovi, skôr   vtipný, chvíľami až   bláznivý a spočiatku aj   taký bol. Niektoré   záležitosti, zážitky více >

Autor: volam.sa.pistik | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení